„Policisté na Železnorudsku, v rámci hlídkové činnosti, zjistili v neděli dva případy porušení vládního nařízení,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. Problémy mají muž, jenž v objektu občerstvení obsluhoval zákazníky a neměl ochrannou roušku, a provozovatelka cukrárny, která vydávala cukrářské výrobky a přijímala za ně platby uvnitř provozovny.

„Podezřelí se přestupkového jednání dopustili v době vyhlášeného nouzového stavu,“ dodala Ladmanová s tím, že policisté přestupky postoupili správnímu orgánu k dalšímu opatření. Hygienická stanice může oběma podnikatelům uložit pokutu až do výše tří milionů korun.

Majitelka rodinné cukrárny a její manžel s obviněním nesouhlasí. „Snažili jsme se dohledat informace, jak je to v případě cukrárny, a našli jsme, že můžeme pustit lidi dovnitř k výdejnímu pultu, ale nesmíme jim umožnit si uvnitř sednout a konzumovat. Řekl to ministr Havlíček,“ uvedl manžel provozovatelky.

„A přesně tak jsme postupovali. Jsme proto přesvědčeni, že jsme se ničeho nedopustili. Pokud je to ale jinak, měla by nařízení být psána tak, aby byla naprosto srozumitelná. Vždyť se v tom nikdo nevyzná,“ posteskl si. Dodal, že cukrárnu otevřeli vloni v prosinci a ještě prakticky nic nemají splaceno, takže teď doslova bojují o život. „Musíme odvést nájem, platíme sociální i zdravotní pojištění a příjem žádný. Máme dvě děti, které musejí jíst,“ dodala podnikatelka.