„Ve středu po 10. hodině dopoledne nám občanka oznámila, že u řeky Úhlavy nedaleko křovin se nachází oděvní svršky, které tam již byly předchozí den. Šlo o pár bot modré barvy, pár ponožek černé barvy, zelený ručník, pánské trenýrky a igelitový sáček, na kterém je cenovka 139 korun,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Protože bylo nebezpečí, že se majitel věcí utopil, ihned se rozběhlo pátrání. Policisté se služebním psem prohledali oba břehy a zapojili se i hasiči. „Na pokyn Policie ČR jsme prohledali vodní hladinu i břeh v délce zhruba jednoho kilometru,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Ve čtvrtek se na místo hasiči vrátili, dorazili i policejní potápěči. Společně se pak pustili do pátrání po neznámém utopenci. Prohledali jak řeku, tak náhon k vodní elektrárně a její česla. Na místě jsou stále, zatím se nikoho najít nepodařilo.

„Mohlo se stát, že věci na místě jen někdo zapomněl. Proto žádáme jejich majitele, aby se přihlásil na obvodní oddělení policie v Klatovech. Telefon je 974 334 651,“ uvedla Ladmanová.