O víkendu tu byla okradena během několika dnů již třetí důchodkyně.

Na muže zákona se obrátila 69letá žena, která byla okradena ve chvíli, kdy se vracela z nákupu. „V sobotu v 9.30 hodin procházela žena Studentskou ulicí a byla oslovena dvěma mladíky. Držela v ruce peněženku s finanční hotovostí, kterou jí mladíci vytrhli a z místa utekli. Ženě vznikla škoda 1 170 Kč,“ popsala případ Dana Ladmanová z klatovské policie.

Jak již Deník informoval, minulý čtvrtek řádil v Klatovech zatím neznámý lupič-cyklista, který zaútočil na dvě 66leté ženy. První se snažil vytrhnout kabelku, což se mu nepodařilo, druhou porazil a poté už ji o zavazadlo připravil. Přepadená ho ale připravila o jízdní kolo, které nechal na místě a dal se na útěk. Mladíka se policii zatím nepodařilo dopadnout, a tak žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Lupiči je 18 až 20 let, má štíhlou postavu, měří 170 až 180 cm, a má tmavě hnědé vlasy.

Vzhledem k množícím se útokům policie varuje seniory. „Patříte k okruhu osob, které mohou být ohroženy víc než jiní, buďte proto opatrnější. „Na ulici se vyhýbejte nepřehledným a opuštěným místům, nechoďte málo osvětlenými ulicemi, kabelku nebo tašku noste těsně u těla, nenechávejte peněženku nebo doklady navrchu kabelky nebo nákupní tašky a buďte ostražití v peněžních ústavech nebo u bankovních automatů,“ uvedla Ladmanová a na závěr přidala důležitou radu: „Pokud by pachatel při krádeži nebo loupežném přepadení použil fyzické násilí, doporučujeme věci vydat a nepokoušet se o osobní útok. Nikdy nevíte, zda není pachatel ozbrojen.“