Jako šílený si počínal 23letý muž z Klatov, který v neděli v Klatovech bezdůvodně brutálně zmlátil o osm let staršího obyvatele stejného města. Násilník, kterého mládež z Klatovska zná jako vyhazovače na jedné z diskoték, na nešťastníka zaútočil hned několikrát a kopal do něj i poté, co napadený upadl do bezvědomí. Zatímco starší z mužů je ve vážném stavu hospitalizován v nemocnici v Plzni, útočníka poslal v úterý klatovský soud do vazby.

Byl v bezvědomí

Incident se odehrál v baru blízko centra města, kde se oba hosté dostali do neúmyslného fyzického kontaktu. Surovci to stačilo jako záminka k tomu, aby zaútočil. Před dalšími osobami muže fyzicky napadl a udeřil jej pěstí pravé ruky do obličeje tak, že upadl na podlahu. „Když poškozený odcházel z baru, opět ho pachatel u vchodu udeřil pravou rukou do hlavy. Muž upadl na stůl a následně na podlahu. Pachatel pokračoval ve svém fyzickém útoku a kopl jej do těla. Za pomoci dalšího muže poškozený odešel před bar, ale útočník vyšel za ním a opět ho fyzicky napadl, kdy opakovaně muže kopal nohou do těla, i když byl poškozený v bezvědomí,“ popsala řádění agresora Dana Ladmanová z klatovské policie. Pro těžce zraněného muže museli přijet záchranáři. „Pacient byl s poraněním hlavy a hrudníku a s podezřením na poranění páteře převezen do Klatovské nemocnice. Druhý den ráno byl transportován do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Vyjádření nemocnice Deník nezískal, podle nepotvrzených informací je stav zmláceného muže vážný.

Řádil vyhazovač

Útočníkem je podle informací Deníku vyhazovač na jedné z klatovských diskoték, který je známý vyvoláváním konfliktů. Přes svůj nízký věk už několikrát stál před soudem kvůli ublížení na zdraví. Navíc byl před několika měsíci potrestán za pohlavní zneužití 14leté školačky, se kterou měl sex ve skladu diskotéky, v autě i na pánském WC. Vždy vyvázl maximálně s podmínkou, teď ale došla orgánům činným v trestním řízení trpělivost. „Muž převzal od komisaře osobně obvinění ze zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby,“ doplnila Ladmanová. Násilníkovi hrozí až desetiletý nepodmíněný trest.