Řidič u Klatov chtěl zabránit nehodě, ale nepodařilo se. „Třiatřicetiletý muž z obce na Švihovsku jel s vozem Renault Thalia od Klatov na Ostřetice za Škodou Octavia, se kterou řidička odbočovala vpravo na účelovou komunikaci. Řidič renaultu byl již v jeho blízkosti, provedl úhybný manévr vlevo, vjel částečně vlevo mimo komunikaci a ve smyku po přetočení se na střechu havaroval v příkopu, kde se vozidlo přetočilo zpět na kola. I přes snahu řidiče zabránit střetu vozidel došlo k nárazu přední části vozidla Renault s levou zadní části vozidla Škoda,“ popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Dechovými zkouškami bylo vyloučeno požití alkoholu. Řidič byl se zraněním převezen k ošetření do nemocnice v Klatovech. Policisté ale zjistili, že muž má uložen zákaz řízení motorových vozidel od ledna 2022 na šest měsíců.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Hned několik přestupků má na triku řidič z jižního Plzeňska, kterého kontrolovali policisté ve Štěpánovicích. Dalo by se říci, že na vozidle nebylo v pořádku vůbec nic. „Po třiadvacáté hodině policisté zastavili řidiče s vozidlem Peugeot 406, kterým byl šestadvacetiletý muž. Policisté dále zjistili, že na vozidle jsou osazeny registrační značky, které jsou vedeny v evidenci jako odcizené, muž nepředložil řidičské oprávnění ani osvědčení o technickém stavu vozidla, na vozidlo není sjednáno povinné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidlem, vozidlo není přihlášeno k provozu na pozemních komunikacích a navíc na vozidle bylo prasklé čelní sklo,“ uvedla Ladmanová.

Muž je podezřelý ze spáchání několika přestupků, které budou předány správnímu orgánu k dalšímu opatření.