O některých trestných činech se lidé vůbec nedozvědí, Deník nedostal odpověď ani na otázku, zda policisté obvinili z trestného činu řidiče, který v sobotu zavinil tragickou nehodu v Pačejově-Nádraží. Pokud již policie informace k trestným činům poskytne, jsou pouze v obecné rovině. Veřejnost se nedozví ani tak základní věci, jako je město, kde se čin stal, či kolik let je pachateli. A to přesto, že v naprosté většině případů zákon podávání těchto informací nezakazuje. Podle výkladu právníků, které má Deník k dispozici, rozhodně nejsou informace typu „zloděj si odnesl z restaurace v Horažďovicích zboží za 15 tisíc korun“ či „byl dopaden 31letý muž z Klatov, který v tamní Tyršově ulici znásilnil mladou ženu“ v rozporu s novým trestním zákonem.

Na ukázku přetiskujeme některé události tak, jak je v pátek poskytla médiím klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová:

Vloupání do objektů

Na Klatovsku vnikl v noci z 1. na 2. dubna 2009 neznámý pachatel do areálu firmy a ze skladu odcizil devět hliníkových žebříků. Poškozené společnosti vnikla škoda téměř 43 tis. Kč.

Ve čtvrtek 2. dubna 2009 odpoledne vnikl neznámý pachatel na Klatovsku v objektu ubytovny do pokoje a odcizil finanční hotovost 47 tis. Kč.

V obci na Klatovsku vnikl v uplynulém týdnu neznámý pachatel do restaurace a odcizil cigarety různých značek, cukrovinky a dvě láhve s alkoholem. Poškozenému majiteli vznikla škoda téměř 9 tis. Kč.

Podvod

Pro trestný čin podvodu je stíhána žena ze Sušicka. V období od února do srpna roku 2007 neoprávněně pobírala dávky státní sociální podpory v celkové výši 31 tis. Kč.