Z Petra F. vyrůstá podle všeho mimořádný recidivista. Policisty začal zaměstnávat už jako školák. Opakovaně utíkal z domova, přičemž už jako dítě se dostal dokonce i na televizní obrazovky a stránky celostátního tisku, neboť k útěku použil auto. To mu bylo pouhých čtrnáct let.

Když mu bylo šestnáct, pátrala po něm policie znovu, neboť byl na útěku se 14letou dívkou, jež kvůli němu uprchla z dětského domova.

Útěky z domova to ale neskončilo, velmi záhy se začal dopouštět různé trestné činnosti. Na svědomí toho má na svůj věk hodně. Za něco už byl potrestán, některé soudy má před sebou. Už brzy by se mělo začít projednávat jeho řádění z letošního března. Tehdy se Petr F. dostal do konfliktu s majitelem sušické ubytovny, jenž ho údajně chtěl vystěhovat.

Podle informací Deníku nejprve podnikateli a jeho blízkým vyhrožoval usmrcením, a to prostřednictvím muže, který má ubytovnu na starost. A pak skutečně zaútočil a muže zbil. Mimo jiné mu zlomil nohu. Tento případ se již brzy dostane k soudu, kde se bude mladík zpovídat i z další trestné činnosti.

„Mohu potvrdit, že k našemu soudu byla podána obžaloba pro nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a pro neoprávněné užívání cizí věci," řekl Deníku klatovský soudce Jaromír Veselý.

KRADE JAKO STRAKA

Petr F. ale i po útoku zůstal na svobodě a polepšit se nehodlal. Kradl jako straka, a to vše možné – od pochoutek pro psy přes pití po vibrátor. Když ho v jednom obchodě přistihli, dal ochrance pěstí. Před pár dny napadl a okradl expřítelkyni. „Fyzicky napadl osmadvacetiletou ženu. Poté, co upadla na chodník, ji opakovaně udeřil pěstí do hlavy a následně jí odcizil kabelku, která ležela vedle ní," popsala útok Dana Ladmanová z klatovské policie.

Trpělivost s ním všem došla minulý týden, kdy opět kradl – tentokrát dva balíčky vepřových kotlet. „Podali jsme návrh na jeho vzetí do vazby, neboť hrozilo, že bude pokračovat v páchání trestné činnosti. Soud návrh akceptoval," uvedla okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová.

Petr F. se podle informací Deníku zpoza mříží jen tak nedostane. Soud v Lounech mu totiž před pár dny přeměnil roční podmíněný trest za výtržnictví a ublížení na zdraví na nepodmíněný, a tak má na dvanáct měsíců postaráno o státní zaopatření. A mezitím se budou konat další soudní líčení, kde se dají očekávat další tresty.