Když jsou někomu soudní zákazy řízení jen pro smích, dá se s ním udělat rázný proces. Potvrdil to i případ z Klatovska. Josef Pejřimovský (40 let, na snímku) z Klatov se vysmíval policistům a jezdil na motocyklu, přestože je „vybodovaný" a má řízení motorových vozidel zakázáno až do roku 2019. Jenže tvrdě narazil. Nejprve skončil ve vazbě a teď ho klatovský soud poslal za mříže. Navíc mu zabavil i jeho milovanou motorku.

Pejřimovský je v regionu nechvalně známý recidivista, v trestním rejstříku už má zapsány bezmála tři desítky odsouzení. Mezi jeho „speciality" patří řízení přes zákaz. Potvrdil to i letos v únoru, kdy řídil motocykl Suzuki RF 600 R. Mezi Červeným Poříčím a Švihovem si ho ale povšimla hlídka z klatovského dopravního inspektorátu. Snažila se ho zastavit, ale Pejřimovský jí začal ujíždět. Ve Švihově u nádraží ho ale policisté předjeli a přiměli k zastavení. Poté zjistili, že Klatovan má na stroji osazené značky patřící na jiný motocykl a že jel pod vlivem pervitinu. A samozřejmě má zákaz řízení. „Jel jsem z práce. Měl jsem sluchátka a poslouchal jsem muziku, a tak jsem si hlídky všiml až ve Švihově. Pervitin jsem sice užil, ale už den před tím, žádný vliv na mě neměl," vymlouval se u soudu Pejřimovský.

Ten přes zákaz řídil stejný motocykl i v dubnu. To ho policisté chytili v Plzni a krátce poté v Lubech. „Já na tu motorku usedl jen třikrát a pokaždé mě policisté chytili," tvrdil Pejřimovský, ale se svými výmluvami neuspěl.

Soudce Jaromír Veselý ho za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky poslal na dvanáct měsíců do věznice s ostrahou. Zároveň rozhodl o tom, že Suzuki RF 600 R bez registrační značky a ochranná přilba na motocykl propadnou státu. Verdikt není pravomocný, Pejřimovský se odvolal. Už za pár dní ale bude mít další soud. Tentokrát se bude na Plzni-jihu zpovídat z řízení automobilu přes zákaz. Zpoza mříží se tak nejspíše jen tak nedostane.