Dva dvaadvacetiletí útočníci napadeného několikrát udeřili rukou sevřenou v pěst do hlavy, dále kopy nohou do těla a následně i údery baseballovou pálkou do končetin a požadovali peníze, které mu jeden z pachatelů předchozí den předal a měl vrátit 2 600 Kč.

„Poškozený vydal svoji peněženku a muž z ní vyjmul 1 700 Kč. Oba muži poškozeného odvlekli k vozidlu značky Škoda Fabia, kde seděl další muž, jenž vozidlo řídil a přinutili napadeného, aby nastoupil a odjeli směrem na Klatovy. Při jízdě po něm chtěli, aby šel do obchodů, odcizil zboží a tím doplatil dlužnou částku,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Mezitím policisté přijali oznámení o fyzickém napadení a po pachatelích již pátrali. Hlídkou policistů z obvodního oddělení z Klatov byl řidič s vozidlem zastaven ve městě a na místo byli přivoláni další policisté. „Podezřelí muži byli zadrženi a převezeni na oddělení, kdy po provedení úkonů byl jeden dvaadvacetiletý propuštěn a s ním i řidič z vozidla. Další dvaadvacetiletý muž byl za doprovodu policistů eskortován do policejní cely. Poškozený byl převezen se zraněním k ošetření do nemocnice,“ dodala Ladmanová.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež.

Masopust ve Vrhavči.
OBRAZEM: Ve Vrhavči tahali při masopustu řepu