„Dne 18. července 2022 v 17:06 hodin z bytu v Klatovech ze svého telefonního přístroje kontaktoval pracoviště informací klatovského obchodního domu Kaufland, kdy přítomné pracovnici sdělil lživou poplašnou zprávu, že v jejich obchodě Kaufland je bomba, čímž inicioval bezdůvodný zásah složek integrovaného záchranného systému, konkrétně Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru, včetně nařízené evakuace celého obchodního domu,“ uvedlo v návrhu na potrestání státní zastupitelství. Dodalo, že provoz Kauflandu, přilehlých obchodů a lékárny ve vnitřní části objektu mohl být obnoven až po cca 90 minutách. Firmy vyčíslily škodu na celkem více než 60 tisíc Kč.

Kloboučník podle zdroje Deníku policii řekl, že po odchodu přítelkyně zůstal doma sám a spal. Když se odpoledne vzbudil, nudil se. Nejprve zkoušel volat kamarádce, která pracuje v Kauflandu, a když mu to nevzala, zavolal na tamní infolinku, řekl „je tam bomba“ a položil telefon. Protože volal ze svého mobilu, měla policie pátrání po anonymovi lehké a brzy zvonila Kloboučníkovi u dveří. Ten se hned přiznal a snažil se čin i vysvětlit. „Řekl, že do super-marketu zavolal, jelikož tam v zimě pracoval brigádně asi tři měsíce v oddělení zeleniny, když doplňoval zboží. Chtěl smlouvu na hlavní pracovní poměr, ale asi před půl rokem ho propustili. To ho naštvalo. Činu litoval a slíbil, že se to nebude opakovat,“ uvedl zdroj Deníku obeznámený s případem.

Soud Kloboučníka potrestal trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení. „Za přečin šíření poplašné zprávy byl obviněný odsouzen k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 200 hodin,“ řekl Deníku soudce Petr Sperk a dodal, že firmy byly se svým nárokem na náhradu škody odkázány na řízení ve věcech občanskoprávních. Kloboučník ani státní zastupitelství si proti trestnímu příkazu nepodali odpor, a tak nabyl v těchto dnech právní moci.