V noční můru a chvíle strachu o život se pro manžele ze Sušicka změnily návštěvy jejich syna Jana F. (23). Potomek k nim totiž chodí, i když má jejich dům zakázáno navštěvovat. Neváhá si otevřít násilím a stejně se chová k těm, kteří mu dali život. Otci například uštědřil několik ran pěstí, matce vytrhl chomáč vlasů nebo s ní mrštil do křesla tak, že se rozbilo. V únoru kvůli tomu mladík skončil ve vazbě v Plzni na Borech a tento týden stanul před klatovským soudem.

Mladík se před soudem zpovídá celkem ze šesti útoků. První z nich se podle obžaloby stal vloni v srpnu, kdy Jan F. tajně přespal v kůlně na zahradě domu svých rodičů a ráno se chtěl dostat do domu, i když ho tam nechtěli vpustit a on tam má zákaz. „Vyhrožoval matce, že jí vyškube vlasy a zlomí klíční kost. Poté ji uchopil za vlasy a vytrhl jí chomáč vlasů,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Dagmar Šímová, podle níž poté mladík bez povolení vešel do obýváku, kde pokračoval v útocích. Matce hrozil usmrcením, dal jí ránu pěstí do hlavy a nakopl ji. Aby nemohla přivolat policii, vytrhl telefonní kabel ze zdi.

Další útoky následovaly v dalších měsících se železnou pravidelností a byly si podobné jako vejce vejci. Jan F. neváhal podle obžaloby ani vykopnout výplň dveří, aby se dostal do domu. Tam pak měl opakované konflikty s rodiči, kteří si nepřejí, aby je navštěvoval, neboť k objektu nemá žádné vlastnické ani užívací právo. Jan F. jim poté vyhrožoval a někdy spor přerostl v násilí ze strany potomka, který neváhal otci i matce uštědřit několik ran pěstí do hlavy. V posledním případě strčil matku opakovaně do křesla tak prudce, že ho rozbila. Žena skončila v rukou lékařů, Jan F. v rukou policistů a následně ve vazbě, odkud byl přivezen k soudu do Klatov.

„S otcem od 15 let vůbec nekomunikuji. Z obydlí rodičů jsem byl vykázán čtrnáct dnů po svých 18. narozeninách, protože jsem nechodil do školy,“ řekl u soudu mladík, který má jen základní vzdělání a nemá ani stálou práci. Dodal, že matka se k němu občas chová hezky, a tak někdy mohl jít domů, kde dostal najíst, nebo mu matka vyprala věci, i když tam oficiálně nesmí. „Jindy ale křičela, že mě zabije, a nechtěla mě domů pustit. Já si ale potřeboval jít pro věci, které tam ještě mám,“ hájil se před soudem mladík, který tvrdil, že ani násilí z jeho strany nebylo tak závažné, jak říká obžaloba.

Líčení bylo odročeno na konec března, kdy by měli vypovídat oba rodiče obžalovaného. Za porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování hrozí Janu F. až tři roky vězení.