Seniorka po jeho útoku skončila v péči lékařů.

Pachatel na ženu zaútočil v prostoru podchodu pod železniční trati mezi ulicemi Čechova a Nádražní okolo půl sedmé ráno. Podle informací Deníku se se seniorkou přetahoval o kabelku a zřejmě ji chtěl připravit i o hodinky či šperky. Ženu, která se snažila svůj majetek bránit, zranil a museli k ní přijet záchranáři. „Žena, ročník 1948, byla se zraněním hrudníku převezena na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice,“ uvedla na dotaz Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Lupič z místa utekl. „Intenzivně po něm pátrání,“ řekla ve čtvrtek po poledni krajská policejní mluvčí Hana Jehlíková s tím, že zatím nelze uvést bližší podrobnosti, neboť vyšetřování je na samém počátku.

Snaha okrást starší ženu o kabelku není v Klatovech výjimečná, jen v posledních týdnech tu policisté podle informací Deníku šetří několik takovýchto případů. A i když se policie snaží veřejnost uklidňovat, zejména starší ženy se ve městě bojí. „Před pár dny jsem si v novinách přečetla prohlášení policie, že se není v podchodech čeho bát. A dnes přepadnou starší paní v podchodu, kterým denně chodím do práce. Tak co si o tom mám myslet? Doufám, že ho brzy chytnou a že se policisté ve městě zaměří na pochybné party mladíků, ze kterých jde strach a které to nejspíš mají na svědomí,“ řekla Deníku obyvatelka klatovského Podhůrčí.