Tvrdý oříšek v podobě brutálního útoku na jednoho z klatovských podnikatelů se zatím policistům rozlousknout nepodařilo. V ulicích ale kvůli větší bezpečnosti přibylo uniformovaných policistů.

Na majitele stavební firmy si minulou středu v noci v Klatovech počíhal neznámý násilník. Když podnikatel vystoupil z auta, útočník ho beze slova začal mlátit železnou tyčí. „Utrpěl vážná mnohočetná poranění končetin i hlavy. Byl brutálně zmlácený, dá se říci, že neměl na těle místo, které by ho nebolelo,“ popsala atak krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Napadený skončil na chirurgickém oddělení Klatovské nemocnice, kde ho stále střeží policisté.

Napadený podnikatel se o své zdraví bál a už dříve několikrát policii upozorňoval, že jemu i jeho blízkým hrozí nebezpečí. Policisté skutečně šetří několik útoků proti jeho zdraví či majetku, ani to jim zatím ale nepomohlo k vypátrání násilníka, který muže minulý týden brutálně ztloukl.

„Pachatele jsme zatím nevypátrali, stále prověřujeme více verzí,“ řekl v pondělí Deníku šéf kriminalistů a vyšetřovatelů v okrese Klatovy Pavel Krákora a dodal: „Na území města jsme přistoupili ke zvýšenému výkonu služby.“