Ve vazbě skončil známý sušický narkoman a recidivista M. Z. (28), který s nožem v ruce zaútočil o víkendu na tamního majitele restaurace (35).

„M. Z. v baru ukradl zapalovač. Když jsem ho chtěl vrátit, tak vyhrožoval, že mě pobodá. Byli jsme všichni trochu posilnění alkoholem, takže mě vůbec nenapadlo, že by svoji výhrůžku mohl uskutečnit a opravdu mě zkusit zabít. Myslel jsem, že to jsou jen takové hospodské řeči. On ale skutečně vytáhl nůž a začal kolem sebe bodat," řekl Deníku podnikatel, podle něhož byl útok velmi razantní. „Dá se říci, že všechny rány, kromě jedné, by byly smrtelné, kdybych je nevykryl rukou. Bodl mě do spánku, kde se nůž zastavil o lebku. Mířil mi na srdce, na hrudník. Škrábl mě pod ohryzkem, bodl mě za ucho, kousek od tepny. Na ruce mám hluboké rány, museli mi to sešít," popsal svá zranění majitel restaurace, podle něhož by se nic takového nestalo, kdyby známý recidivista byl tam, kam podle něj patří – ve vězení. „Už byl mnohokrát trestaný a pořád je na svobodě, to nechápeme. Je to pár měsíců zpět, kdy tady něco ukradl a na kluka, co ho chytil, vytáhl nůž," řekl Deníku podnikatel.

Teď se on i další obyvatelé městečka dočkali. M. Z., který je podle informací Deníku v podmínce právě za loupež spáchanou s nožem v ruce, je už skutečně za mřížemi. „V pondělí byl muž na základě rozhodnutí soudu vzat do vazby," potvrdila Dana Ladmanová z klatovské policie, podle níž byl M. Z. obviněn z ublížení na zdraví.

Za pobodání hospodského mu tak hrozí maximálně tři roky vězení.

Pobodaný majitel restaurace není v Sušici jediný, kdo je přesvědčen, že by se policie i soudy měly chovat razantněji. Hodně známý je totiž případ z února, kdy majitel tamní kavárny a jeho kamarád vzali spravedlnost do svých rukou a rozhodli se potrestat zloděje, který je okradl. Recidivista tvrdí, že ho chytili, odvezli do lesa, připoutali ho ke stromu, zbili ho a přinutili ho slíbit, že škodu uhradí. Pak ho nechali napospas osudu a odjeli s tím, že se za den či dva vrátí a dostane zase nakládačku. On se ale dokázal dostat z pout a dojít do Klatov, kde je udal. Policie je vypátrala a oběma mužům hrozí shodně až deset let vězení.