„Prvním byl 36letý muž z Opavska, který dělal nepořádek v jednom ze sušických supermarketů, a když byl vykázán, tak venku vulgárně pokřikoval na kolemjdoucí a kopal do lamp veřejného osvětlení. Když ho hlídka vyzvala, aby šel s ní k vozidlu a podrobil se dechové zkoušce, dal se na útěk. Po zadržení mu byla nasazena pouta a po prohlédnutí lékařem byl převezen do protialkoholní záchytné stanice. Po celou dobu převozu spal,“ popsal první případ velitel sušických strážníků Libor Potužník.

Druhým byl 58letý muž ze Sušicka, který se opil v jedné z tamních restaurací. Nadával hostům i obsluze, to ale bylo vše, co zvládl. Vzhledem ke svému stavu nebyl schopen ani zaplatit útratu. Byl pomočený, bez pomoci nebyl schopen vstát ani chodit. Dechovou zkoušku ale zvládl, přístroj ukázal přes tři promile.

Trojlístek uzavírá 71letý Sušičan, který byl nalezen bezvládně ležící na vozovce. Byl pomočený, nebyl schopen vstát ani chodit, a protože se nenašel nikdo, kdo by se o něj postaral, musel být také převezen na záchytku.