Veřejně poděkovat policistům, kteří našli jeho ukradený vůz Suzuki Samurai a dopadli zloděje, se rozhodl Klatovan Josef Nový. Malé terénní auto zmizelo v pondělí večer, hned druhý den jej policisté i s pachatelem našli. Zloděj, kterého, jak již Deník informoval, dopadli policisté i s pomocí vrtulníku nedaleko Plánice, vydržel na svobodě pouhé dva týdny. Koncem listopadu byl totiž propuštěn z předchozího výkonu trestu.

„V pondělí jsme kolem půl deváté večer seděli u televize. Slyšel jsem, jak auto nastartovalo, vyběhl jsem ven a viděl jsem jenom jak odjíždí. Přejel přes plot k sousedovi na zahradu a dalším plotem ven. Později jsme zjistili, že se k nám prostříhal plotem. Když to vezmu přes zeď, seděl jsem přitom od auta tak šest metrů,” popsal krádež svého terénního auta Nový.

Ukradeného suzuki, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátraní, si všimla policejní hlídka druhý den po čtrnácté hodině a pronásledovala jej v okolí Plánice. Zloděje však nezastavil ani varovný výstřel. Když nakonec zmizel v terénu, povolali policisté posily. „Na místo se dostavili další policisté, byla přivolána i letecká služba a začala pátrací akce po pachateli i odcizeném vozidle. Po šestnácté hodině policisté vozidlo nalezli a následně byl zjištěn pomocí vrtulníku muž v lesním porostu, kde se ukrýval na posedu. Policisté muže zadrželi a byl převezen do policejní cely,” uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Poděkování

Majitele rychlé nalezení jeho auta potěšilo natolik, že chce poděkovat zúčastněným i prostřednictvím Klatovského deníku. „Auto našli rychle, bylo tam velké nasazení. Chtěl bych poděkovat zúčastněným policistům z obvodních oddělení Klatovy, Plánice, Kolinec a Nepomuk, z územního odboru Plzeň-jih a hlavně klatovským kriminalistům. Také Taxislužbě Strejc a kamarádům, kteří též pomáhali s hledáním,” vyjmenoval Nový.

Na dopadeného jedenatřicetiletého muže z Plzně soud uvalil vazbu. Muž také převzal obvinění z přečinů krádež, neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jak se totiž ukázalo, měl toho na svědomí více.

Druhého prosince ukradl v Klatovech vůz Peugeot Expert, který pak nechal stát s poškozeným lakem v Běšinech, 8. prosince odjel bez zaplacení od čerpací stanice v Klatovech, 9. prosince vykradl auto v areálu sušické nemocnice, v noci z 9. na 10. prosince se vloupal do objektu firmy v Hradešicích, k odvezení lupu ukradl i zaparkované firemní auto, další noc ukradl v Sušici daihatsu, které bylo později nalezeno u Chlistova. Ukradená auta přitom nesměl ani řídit. Hned dvakrát, Magistrátem města Plzně a Městským úřadem Rokycany, má totiž zakázáno řízení motorových vozidel.