Muži byli zadrženi ve středu v Klatovech po poslední z rozsáhlé série krádeží. Policisté přijali po půlnoci oznámení o vloupání do rodinného domu v obci Němčice. Policisté z Plánice vyjeli na místo, ale pachatelé odjeli osobním vozem Peugeot 307 směrem na Klatovy. Protože si pohybu vozidla v Klatovech všimli policisté z místního obvodního oddělení, tak byli podezřelí zadrženi. "Z vozidla vystoupili tři muži. Řidič vozidla uvedl, že jej dva muži požádali o odvoz do Němčic, kde vystoupili a při návratu měli s sebou igelitovou tašku, ve které měli odcizené věci. Policisté zjistili totožnost čtyřiatřicetiletého muže z obce Oselce a třicetiletého z Klatov," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Případ převzali policisté z oddělení obecné kriminality a od komisaře uvedení muži převzali usnesení o zahájení trestního stíhání z pokračujícího zločinu krádež, přečinu porušování domovní svobody, poškození cizí věci, které spáchali z části formou spolupachatelství a z části samostatným jednáním.

Zloději toho mají za sebou hodně. Starší muž v měsíci listopadu v prodejně v Domažlické ulici odcizil ve třech případech mobilní telefony, kdy dvakrát prošel pokladní zónou bez úhrady a jednou byl přistižen.

Mladší muž koncem měsíce září vnikl s další osobou na zahradu v Denisově ulici, poškodil dveře a okna a uvnitř odcizil obraz a fotografie. V ulici Čs. Legií v polovině měsíce října v restauraci poškodil dveře a mříž, ale dovnitř nevnikl. Na přelomu měsíce října a listopadu vnikl do restaurace v ulici K Letišti, kde odcizil tablet. V ulici Kounicova vlezl koncem října do domu, kde vzal svítilnu, dva batohy a v kuchyni byl přistižen majitelem a utekl.

Dále společně v ulici Procházkova poškodili dveře v rodinném domě a odcizili dalekohled a mosazný gong. Počátkem měsíce listopadu vnikli do restaurace ve Vídeňské ulici a odcizili různé alkoholické nápoje, tři kilogramy masa a další věci. Do bytu na Plzeňské ulici se vloupali 11. listopadu a odcizili chladničku, pračku, stůl i židle a další vybavení.

V polovině října se jejich cílem stala pošta v Klatovech, kde vnikli na oplocený areál, prohledali přepravní kontejnery a odcizili balíky za téměř patnáct tisíc korun. Koncem měsíce října kradli v ulici Měchurova v rodinném domě, kde vzali různé věci a poškodili zařízení, v obci Němčice z domu odcizili dvě sošky, obrázek a kropenku. Počátkem října ukradli v objektu na ulici Dr. Sedláka finanční hotovost, dva přenosné počítače, osobní doklady poškozených, platební karty a další věci.

Zloději nejsou žádnými nováčky, trestné činnosti se dopouštěli i v uplynulých letech a byli odsouzeni. Čtyřiatřicetiletý muž byl za trestnou činnost obviněn v měsíci listopadu a prosinci celkem z 18 případů ze spáchání různých skutků.

Poslední den v roce na ně spadla klec a podle rozhodnutí soudu byli oba muži vzati do vazby.