Konflikt mezi dvěma řidiči, který začal nedáním přednosti v jízdě a skončil nehodou a zraněním, začal nyní rozplétat klatovský soud. V roli obžalovaného před ním stanul Lukáš Pachman (33 let, na snímku) z Plzně, který podle obžaloby zbil druhého řidiče, poničil mu auto a ještě mu následně vyhrožoval smrtí. Pachman ale vinu popírá a tvrdí, že naopak on sám je obětí útoku druhého motoristy.

Vše začalo vloni v červenci, kdy v Klatovech nedal na křižovatce ulic Dr. Sedláka a Koldinovy mercedes, za jehož volantem seděla Pachmanova přítelkyně, přednost fabii jedoucí po hlavní silnici. Řidič fabie Miroslav M. (37) z Klatov sice dokázal zabrzdit, ale pak se rozhodl si vše s řidičkou vyříkat. Přímo v křižovatce se otočil a vydal za mercedesem. „Chtěl jsem omluvu. Po otočení jsem viděl, že mercedes již stojí na autobusové zastávce. Zastavil jsem za ním, to již ke mně Pachman běžel. Křičeli jsme na sebe a on pak běžel ke mně. Dostal jsem strach, že od něj dostanu, tak jsem chtěl ujet. Jenže on mi otevřeným okénkem přidržel volant a já narazil do dodávky, která jela kolem. Vystoupil jsem a hádka pokračovala. Pachman mi poté dal pěstí do hlavy, pak mě kopl do hlavy a nakonec mi rukou rozbil zrcátko u auta," vypověděl Miroslav M. a přesně totéž řekla soudu i jeho žena, která dodala, že její manžel měl po útoku otřes mozku.

Pachman, který byl v minulosti už několikrát trestán za výtržnictví, ale vše viděl úplně jinak. „Šel jsem k němu, on na mě něco křičel a gestikuloval. Pak se najednou rozjel, myslím, že mě chtěl přejet. Snažil jsem se uhnout, ale nestihl jsem to. Najel na mě bokem auta a odhodil mě do protisměru, kde mě srazila dodávka. Pak už si nic nepamatuji, probral jsem se až v sanitce," řekl soudu Pachman, jehož snoubenka využila svého práva a nevypovídala. Vypovídalo naopak několik svědků, kteří incident viděli, ale každý tvrdil něco jiného. Například jedna žena uvedla, že si Pachman počínal jako smyslů zbavený a na Miroslava M. útočil, a naopak její manžel tvrdil, že Miroslav M. najížděl na Pachmana.

Různé výpovědi

Zcela odlišné výpovědi zazněly i v případu dalšího konfliktu obou mužů, jímž se soud také zabýval. Podle Miroslava M. mu Pachman čtyři dny po prvním napadení vyhrožoval při náhodném setkání smrtí a jeho kamarád mu navíc hozenou berlí rozbil zadní sklo u auta. Pak ho ještě měli pronásledovat až do chvíle, než zasáhla policie. Totéž tvrdila i jeho žena, Pachman ale opět vše popřel a řekl, že se v osudný den s Miroslavem M. vůbec nesetkal. Pachmanovu verzi podpořili i mladík, který sklo rozbil, a Pachmanův švagr, známý podnikatel, jenž byl v tu dobu se zmíněným mladíkem.
Zodpovědět otázku, na které straně je pravda, by měli pomoci soudu další svědci, kteří budou předvoláni na druhé líčení, jež bylo nařízeno na polovinu února. Pachmanovi hrozí za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování až tři roky vězení.