Láska Františka Papírníka (58) z malé vesničky u Nýrska je jako vystřižená ze špatného dívčího románku. Nepostrádá jak krásné chvíle plné intimních dotyků, tak drama v podobě dívčina pokusu o sebevraždu a především nucené odloučení. O to se postaral soud a vězeňské mříže, milence bylo totiž pouhých třináct let.

Jak později dívka přiznala u psycholožky, Papírník ji zneužíval už od jejích 12 let. „Osahával mě a chtěl, abych mu ukazovala přirození, na které mi sahal a olizoval mi ho,“ řekla školačka lékařce. Vše se provalilo vloni na podzim, kdy jejich vztah odhalila dívčina matka. Papírník kvůli tomu stanul před soudem, který mu za zneužívání uložil osmnáctiměsíční podmíněný trest s odkladem na tři roky a také ochranné sexuologické léčení ústavní formou.

Vyrušila je matka

Jenže ani trestní stíhání neodradilo Papírníka od dalšího zneužívání školačky, která je o 45 let mladší než on, a tak v úterý znovu stanul před klatovským soudem. „Ve svém bytě a ve svém autě nejméně ve dvou případech nezletilou osahával na nahém těle, nejvíce na prsou. Dne 3. ledna 2009 s ní souložil, ačkoli věděl, že jí ještě není 15 let, a předal jí za to finanční hotovost,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Jan Hrubý.

„Já jsem Frantovi říkala, ať s holkou nic nedělá, ale on mi řekl, že ji miluje a že je jeho kočička. Tenkrát jsem měla tušení, že by zase mohli být spolu, tak jsem se vydala k jeho domu. V ložnici se svítilo, ale nikdo nereagoval na zvonění ani na bouchání. Tak jsem rozbila tabulku ve dveřích a odemkla si klíčem, který byl zevnitř. V ložnici byla zválená postel, ale doma nikdo. Až večer mi holka přiznala, že spolu měli sex. Dokonce jí prý řekl, že je lepší než já,“ vypověděla před soudem dívčina matka, která s Papírníkem měla v minulosti poměr. Zároveň přiznala, že Papírník zřejmě není jediný muž, s nímž její dcera přes svůj nízký věk spala. Měla se jí totiž svěřit s tím, že měla sex se svým kamarádem, kterému také ještě není 15 let.

Svlékla se prý sama

Obžalovaný, kterého k líčení eskorta přivezla z vazební věznice, se u soudu hájil tím, že dívku i přes probíhající trestní stíhání musel kontaktovat, neboť mu vyhrožovala sebevraždou. O tu už se pokusila, když spolykala léky, a teď hrozila, že to zopakuje, když jí nezavolá. „Ten den byla někde bruslit a říkala, že je jí zima.Tak jsem ji vzal do auta a poté odvezl k sobě domů, aby se zahřála. Ona se ale svlíkla do naha, vlezla si do postele a lákala mě k sobě. Tak jsem se také svlékl a lehl si k ní. Mazlila se se mnou a chtěla sex, ale mně to prostě nešlo. Pak jsem vstal a ozvalo se bouchání. Holka křičela, že je to máma, tak jsme oba raději utekli oknem,“ líčil drobný muž, který podle svých slov věděl, že by s ní neměl nic mít. „Nedovedu si vysvětlit, proč jsem se nedokázal ovládnout,“ uvedl Papírník, jemuž za pohlavní zneužívání a další trestné činy hrozí až osm let vězení.

Soudní líčení bylo odročeno, před soudní senát by měli předstoupit ještě soudní znalec z oboru sexuologie a také zneužitá dívka. Rozsudek by měl zaznít koncem tohoto týdne.