Vyhnul se dokonce vězení, kde už měl dávno být. Teď už je ale Klimon zase až po uši v problémech. Za neplacení alimentů ho ve středu potrestal klatovský soud podmínkou.

Klimon zmizel z Čech v roce 2005. Tehdy si neodpracoval trest v podobě obecně prospěšných prací, a tak mu ho klatovský soud přeměnil na 136 dní vězení. „Já jsem tam chtěl nastoupit. Ale když jsem přišel na Bory, tak mě poslali pryč, protože jsem neměl občanku ani pas. Šel jsem na policii, ale tam mě taky vyhodili, a to ze stejného důvodu. Tak jsem se nakonec sebral a odjel do Německa," řekl Deníku Klimon a dodal, že mu v zahraničí podal pomocnou ruku jeho polský kamarád, který ho u sebe nechal bydlet. „Část té doby jsem strávil v Hannoveru, část v dalším městě. V Německu jsem žádné dávky nebral, protože jsem neměl doklady. Žil jsem jen z toho, co jsme vydělali načerno po stavbách, kam jsme se nechali najímat. V pohodě jsem tam těch osm let přežil, protože mě tamní policie ani jednou nekontrolovala. Ale i kdyby jo, tak by to nebyla žádná tragédie. V českém vězení už jsem byl a to jejich nemůže být horší," tvrdí Klimon, který byl v ČR v policejním pátrání od roku 2005 až do roku 2013. Zřejmě by ho neúspěšně hledali dodnes, kdyby se nerozhodl sám vrátit do staré vlasti a přihlásit se. „Vrátil jsem se až poté, co prezident Klaus vyhlásil amnestii. Kdyby nebyla, jsem v Německu dodnes," směje se Klimon.

Podle informací Deníku na Klausově rozhodnutí pořádně vydělal, byly mu totiž amnestovány hned tři tresty. Ke dvěma z nich byl přitom odsouzen v době, kdy byl na útěku.

Teď už si ale o vězení zase koleduje. Ve středu stanul před klatovským soudem kvůli neplacení alimentů na svého syna. Neplatil na něj tři roky a jeho matce tak dluží několik desítek tisíc korun. Soud ho za to potrestal osmiměsíčním trestem podmíněně odloženým na zkušební dobu 4,5 roku a ještě mu nařídil uhradit škodu. Verdikt ale zatím není pravomocný.

S osmi lety, po které se dokázal skrývat před policisty, patří Klimon na Klatovsku mezi rekordmany. „To, že se po někom pátrá déle než jeden rok, není tak časté. Toto období překročí jen několik osob ročně," vysvětlila Dana Ladmanová z klatovské policie.
V současné době je v okrese Klatovy vyhlášeno celostátní pátrání po 25 mužích a čtyřech ženách. Jednoho z nich, Petra Weinfurtera, hledají policisté neúspěšně už od června 1993.