Lidé, kteří případy oznámili na policii, si příběhy vymysleli, protože se dostali do finančních problémů a tímto způsobem chtěli své problémy řešit.

První případ byl oznámen na obvodním oddělení Klatovy. „V Klatovech měl přijít neznámý muž do prodejny a obrátit se na prodavačku se žádostí o velkou krabici. Prodavačka údajně šla před pult a muži krabici podala, ten ženu zatlačil do přilehlé místnosti a zamkl dveře. V prodejně odcizil finanční hotovost i různé zboží a z místa odešel. Žena byla zavřená v místnosti a po chvíli dveře odemkl zákazník, který přišel dovnitř prodejny,“ popsala první falešné oznámení klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Ve druhém případě měl neznámý pachatel v baru na Klatovsku donutit obsluhující pracovnici k vydání tržby, třetí loupež se podle nepravdivého oznámení měla stát v Sušici. „Poškozený muž oznámil na obvodním oddělení Horažďovice, že byl přepaden poblíž náměstí v Sušici a okraden o starobní důchod. Po oznámení na policii se muž však přiznal, že přepadení si vymyslel. Ráno sice skutečně vyzvedl peníze ale pak šel do restaurace, kde pil pivo a hrál na výherních automatech a v průběhu dopoledne peníze prohrál. V noci šel pěšky ze Sušice do Horažďovic, kde se chtěl nechat ubytovat. Vzpomněl si, že majiteli ubytovny z minulosti dluží peníze a chtěl mít věrohodnou výmluvu, proto přišel oznámit přepadení na policii,“ uvedla Ladmanová.