Pořádný šok prožil dvanáctiletý chlapec z Horažďovic. Vrátil se domů ve chvíli, kdy jeho matku brutálně znásilňoval její opilý druh. Incident se odehrál v sobotu dopoledne, kdy 41letý muž z Horažďovic svoji o rok mladší družku napadl nejprve slovně a poté na ni zaútočil i fyzicky. „Strhl jí kalhoty a zatáhl ji na křeslo, kde se ji pokoušel znásilnit.

Strkal jí přitom prsty do přirození a chtěl jí tam strčit i vařečku. Řádění zanechal až ve chvíli, kdy se domů vrátil 12letý syn poškozené ženy,“ řekl Deníku zdroj, který je o případu informován. Muž údajně i po zadržení policisty vyhrožoval, že se vrátí a čin dokončí, skončil proto v cele. „Po přezkoumání spisového materiálu rozhodne státní zástupce, zda podá návrh na uvalení vazby. Je to pravděpodobné,“ potvrdila Deníku okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová, že by muž mohl za mřížemi zůstat i nadále. Za pokus znásilnění mu hrozí až osmiletý nepodmíněný trest.

Případ stále šetří

V Horažďovicích jde během podzimu již o druhý případ znásilnění, který tamní policisté vyšetřují. V září se na ně obrátila 22letá Slovenka s šokujícím oznámením, že byla znásilněna ve chvíli, kdy opilá vyhledala toaletu v horažďovickém hotelu, kde byla ubytována. Tvrdila, že muž z Horažďovic, který ji do hotelu doprovodil, měl využít její silné indispozice a přes její odpor ji znásilnit. „Tento případ stále nebyl uzavřen, pracujeme na něm,“ řekl Deníku v pondělí šéf klatovských kriminalistů Josef Toman.

Žena: Kope mě

Kromě horažďovického znásilnění vyšetřují policisté na Klatovsku od víkendu i další závažný případ domácího násilí. „Obrátila se na nás 31letá žena s tím, že ji v rodinném domě v Kolinci opakovaně napadá její o 25 let starší druh. Kope ji, bije ji pěstí do hlavy a vyhrožuje jí zabitím. Ženě proto bylo zajištěno ubytování v charitním domově a na případu pracujeme,“ uvedl informovaný policista.