Ze znásilnění čtyřletého děvčátka se před Krajským soudem v Plzni zpovídá čtyřiadvacetiletý Milan Novotný z Karlových Varů. Podle obžaloby ji někdy v době od měsíce října do 7. listopadu loňského roku přivedl k sobě domů a donutil ji k orálnímu sexu.

Stalo se tak poté, co vyzvedl dívku ze školky. „Strkal jí penis do úst a říkal jí, že cucá mlíčko. Pak ejakuloval,“ přednesl před soudem krajský státní zástupce Martin Rykl.

Novotný, který je nyní v podmínce za úvěrový podvod, se brání, že nic z toho, co je v obžalobě, není pravda. „Je to veliký omyl,“ pronesl a soudu předestřel obhajobu, která každého v jednací síni zarazila. Otec holčičky Peter mu prý loni v létě učinil nabídku. „On a celá rodina mi dali návrh, že když seženu barák, můžu tam pěstovat trávu, že z toho budu mít peníze,“ řekl Novotný s tím, že barák sehnal a s Peterem tam posléze začal pěstovat marihuanu. „Ten dům byl na Perninku, jezdili jsme tam asi dvakrát týdně,“ sdělil obžalovaný.

Později se rozmluvil i o děvčátku. „Byl jsem s ní kamarád. Ona se snažila být jako máma, dospělejší. My jsme se tak kočkovali,“ vypověděl Novotný, který jako rodinný známý třikrát vyzvedával holčičku ze školky. A právě během doby, kdy byla dívka s ním, mělo dojít k oplzlostem.

Podle Novotného je však celé obvinění pouze mstou ze strany Petera. „Já měl strach z toho pěstování marihuany a nechtěl už jsem v něm pokračovat,“ řekl obžalovaný s tím, že když to Peterovi oznámil, ten se naštval. Když pak byla v listopadu sklizeň a trávu koupil nějaký Slovák, výdělek shrábl jen Peter a s Novotným se nerozdělil, což se mu nelíbilo. Šel si proto pro své ´vypěstované´ peníze, a místo toho dostal pěstí a byl titulován slovy svině a prase. Pak se dozvěděl o obvinění.

To, že dívka před svými rodiči a následně i před psychologem řekla a demonstrovala, že jí Novotný strkal penis do úst, vysvětlil obžalovaný jednoduše. „Když jsem ji na její narozeniny vyzvedl ze školky a přivedl k sobě domů, šel jsem se vysprchovat. Ona si zapnula televizi, já vyšel ze sprchy a viděl jsem, že se dívá na pornokanál. Zrovna tam byl orální sex, tak jsem to chtěl zachránit a řekl jsem, že pán dává paní pít mlíčko z ocásku,“ vysvětloval Novotný, podle kterého to holčičce utkvělo v paměti, řekla to doma a její otec toho využil proti němu, aby nemusel platit, co mu dluží.

„Nemám k tomu říct, není to pravda,“ ohradil se proti obhajobě Novotného otec děvčátka. Taktéž popřel veškerá slova obžalovaného o pěstírně marihuany. Podle něj žádná neexistovala a obžalovaný si celý příbeh vymyslel. Stejně reagovala i matka dívky.

„Když jsem po jejích narozeninách přišla z práce, manžel byl s dcerou v kuchyni a řekl mi, že mu dcerka pověděla, že ráda, že ji vyzvedl ze školky on a ne Novotný, protože u něj by musela pít mlíčko z ocásku. Oba jsme byli zděšeni,“ vypověděla matka holčičky před soudem. Na radu kolegyně z práce pak s dívkou zašla k psychologovi. Tam se holčička rozpovídala. „Psycholog mi řekl, že není možné, aby si to všechno takto vymyslela a že to, co popisuje, se mohlo stát,“ vyjádřila se matka, která šla následně na policii. Dále uvedla, že dívka byla od té doby úzkostná, počůrávala se a od lidí typově blízkých obžalovanému se odtahovala.

Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení. Soud pokračuje v dalších dnech.