Další podivný rodinný trojúhelník, kdy si měl muž užít sexuálních radovánek jak se svou družkou, tak s její dcerou, které ještě nebylo 15 let, se dostal před klatovský soud.

Jan H. (22) ze severních Čech, který se přechodně zdržoval na Kašperskohorsku, se měl u soudu zpovídat z toho, že vloni v dubnu v bytě své sestry, která žije v Sušici, souložil se 14letou Evičkou, dcerou své o 18 let starší družky. Jan H., kterému hrozí až osmiletý nepodmíněný trest, se ale snaží soudnímu líčení vyhýbat. Přestože den předtím soudkyni přislíbil, že tentokrát přijede, už podruhé za sebou se nedostavil. Pravděpodobně tak na něj bude vydán zatykač.

K soudu se ale dostavila dívčina matka Jiřina K., která byla se souhlasem advokáta obžalovaného vyslechnuta mimo hlavní líčení. „S Honzou H. jsem žila vloni na jaře. V podstatě jsem ho živila, on si jen přivydělával brigádami a tvrdil, že hledá práci. Asi po měsíci jsem ho vyhodila. To, že měl mít něco s dcerou, jsem se dozvěděla až poté, co jsem byla předvolána na policii,“ uvedla žena, která přiznala, že svoji dceru nezvládala. Vyhrožovala jí proto i umístěním v diagnostickém úřadu.

„Dcera strašně lhala. Asi tři měsíce předtím, než mělo dojít k tomu sexu, ji domů přivedla kamarádka. Eva byla zraněná, pořezaná a tvrdila, že ji přepadli. Strávila tři dny v nemocnici, pak ale vyšlo najevo, že si vše vymyslela. Jindy zase obvinila svého vlastního tátu, že jí na krku udělal cucfleky. S Janem H. ale údajně sex měla. Tvrdila mi, že ho milovala a na mě žárlila. To, že se to mělo stát, mi později přiznal i on,“ dodala dívčina matka. Ta doplnila, že dcera ji vloni v květnu opustila a žila se svým otcem, nyní už je ale zpět. A dokonce seká latinu.

Jan H. ale neměl Jiřině K. jen zneužít dceru, ale připravil ji i o peníze. „Tehdy za mnou přišel, že nutně potřebuje peníze na advokáta. Neměla jsem je, tak jsem si je půjčila a jemu jsem půjčila 15 tisíc korun. Až pak jsem zjistila, kvůli čemu je potřeboval. Dodnes mi nevrátil ani korunu,“ posteskla si nešťastná matka.

Líčení bylo odročeno na neurčito.

Zneužívání na Klatovsku

Na Klatovsku převládají případy, kdy dotyčná se sexem souhlasí, ale ještě jí není 15 let. Policisté však vyšetřují i závažnější případy. Minulý týden skončil ve vazbě v Plzni na Borech 57letý muž z Nýrska, který delší dobu pohlavně zneužíval 13letou školačku. Vloni odešli od klatovského soudu s podmínkami muž, který použil ruku své 11leté neteře při onanii, i muž, který zneužíval dceru své družky už od jejích 12 let.