„Dne 14. září loňského roku využil nevolnosti 23leté ženy, která byla ovlivněna alkoholem, a i přes její nesouhlas s ní vykonal soulož,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Dodala, že pachateli hrozí až osmiletý nepodmíněný trest.

Muž je stíhán i přesto, že hned po oznámení činu se objevily pochybnosti, zda se vůbec stal. Už v září tehdejší šéf klatovských kriminalistů Deníku potvrdil, že žena vše oznámila s časovým odstupem a že lékařské šetření neobjevilo nic, co by znásilnění potvrzovalo. Pochybnosti tehdy vyjádřil i šéf hotelu, kde se vše mělo stát.

„Paní byla tak opilá, že ji musel ten dotyčný pán přinést z taneční zábavy na zádech. Je to velmi slušný člověk, který by mouše neublížil, proto nevěřím, že jí něco udělal. Spíše si myslím, že jí nevyhověl a ona to řešila oznámením na policii. To navíc učinila až s odstupem, kdy za ní přijel její přítel,“ řekl Deníku podnikatel.

Podle něj jde o problémovou ženu, která občas dělala pod vlivem alkoholu hotelu i ostudu, dokonce se údajně snažila svlékat do půl těla.