Ve vazbě v Plzni na Borech skončil v úterý večer 57letý muž Nýrska, který delší dobu pohlavně zneužíval 13letou školačku.

Klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová odmítla k případu vzhledem ke stadiu vyšetřování uvést jakékoli bližší podrobnosti, podle informací Deníku se však měl muž se školačkou setkávat ve vesnici nedaleko Nýrska, kde ji osahával. Dvakrát jí za to měl dokonce zaplatit, částka údajně činila 150 korun. Případ oznámila dívčina matka, školačka se podrobila vyšetření na gynekologii.

Senior dívenku podle dostupných informací zneužíval již v minulosti a je za to trestně stíhán, přesto znovu neodolal jejímu mladému tělu. Státní zástupce proto navrhl uvalení vazby, které klatovský okresní soud akceptoval. „Hrozilo nebezpečí opakování trestné činnosti. Tohoto jednání se totiž dopustil poté, co bylo zahájeno jeho trestní stíhání pro pohlavní zneužívání,“ vysvětlil mluvčí klatovského soudu Jaromír Veselý.

Muž byl eskortován do vazební věznice v úterý kolem 21. hodiny, hrozí mu až osmiletý nepodmíněný trest.

Případů pohlavních zneužívání na Klatovsku podle některých zainteresovaných přibývá, většinou se ale odehrávají skrytě v rodinách. Navíc tresty nejsou příliš vysoké, například vloni odešli od klatovského soudu s podmínkami muž, který použil ruku své 11leté neteře při onanii, i muž, který zneužíval dceru své družky už od jejích 12 let, když ji osahával a olizoval na přirození a strkal jí do něj prsty.