Podmínkou potrestal klatovský soud Martina Šlechtu (28) z Nýrska, který vloni v listopadu zmlátil pracovníka klatovského autoservisu jen proto, že mu odmítl udělat na jeho autě okamžitě technickou kontrolu.

Případ se udál 16. listopadu ráno v autoservisu v klatovské ulici K Letišti. „Zákazník přišel do autoservisu a chtěl provést technickou prohlídku na svém vozidle. Pracovník mu vysvětlil, že se musí předem objednat, ale to se muži nelíbilo. Pracovníka servisu slovně a fyzicky napadl, několikrát ho rukou sevřenou v pěst udeřil do hlavy," popsala dění Dana Ladmanová z klatovské policie.

Útok byl velmi razantní, napadený muž po něm utrpěl šrámy nejen na těle, ale i na duši. „Zranění si vyžádalo lékařské ošetření s následnou hospitalizací od 16. 11. 2015 do 19. 11. 2015. Dále v důsledku útoku utrpěl poškozený odeznívající úzkostnou a depresivní poruchu," uvedlo v návrhu na potrestání klatovské státní zastupitelství.

Pátrání po násilníkovi netrvalo dlouho, policie ho krátce po činu našla v jiném klatovském autoservisu. Čin údajně vysvětloval tím, že neovládl svůj vztek.

V případu se nekonalo klasické soudní líčení, ale klatovský soudce Jaromír Veselý potrestal Šlechtu trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení. „Obviněný byl za přečin ublížení na zdraví odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání osmi měsíců, jehož výkon se podmíněně odkládá na zkušební dobu jednoho roku. Rozsudek je pravomocný," uvedl soudce Veselý.