„On tu žije už asi patnáct let, ona se přistěhovala zhruba před měsícem. Ve sklepě má ledovou vodu a on ji do ní házel, údajně ji tak chtěl vyléčit z pití alkoholu. Také ji bil, byla víckrát zmlácená do krve. Já jsem se jí ptala, proč je s ním, proč od něj neuteče, ale zůstávala. To si nedokážete představit, co jí dělal. Nechápu, že to vydržela,“ řekla Deníku na místě jedna ze sousedek, kterou událost hluboce zasáhla. „Domlouvala jsem i jemu, ale marně. Povídala jsem mu, že když ji hází do sklepa na beton, tak může omdlít a utopit se, vždyť tam bylo hodně ledové vody, ale marně. Říkala jsem to také policistům, kteří sem jezdili, ale ti mi vysvětlovali, že s tím nic dělat nemohou. Teď v sobotu je oba odvezli, ona je prý v nemocnici a on v blázinci,“ dodala žena.
Policie je s vyšetřováním na začátku, a tak k případu nechtěla sdělovat bližší podrobnosti. „Musíme mimo jiné vyčkat na vyjádření lékařů, neboť muž je hospitalizován v psychiatrické léčebně v Dobřanech,“ vysvětlila Dana Ladmanová z klatovské policie. Dodala, že policie případ šetří zatím pro podezření ze spáchání několika přestupků. Muž totiž během víkendu nejen napadl svoji družku, ale také po žebříku vlezl k sousedce a ukradl jí lampu, a navíc probodal pneumatiky u policejního vozu, s nímž přijela na místo přivolaná policejní hlídka.


Pokud by se prokázalo, že muž družku skutečně surově tloukl a zavíral ji do sklepa s ledovou vodou, byl by podle odborníka na trestní právo, s nímž Deník hovořil, pravděpodobně obviněn z týrání osoby žijící ve společném obydlí. Soud by ho tak mohl poslat za mříže až na čtyři roky.