Pořádný šok prožil v noci z neděle na pondělí známý klatovský advokát Rostislav Netrval. Do domu, kde má kancelář, úmyslně s vozem naboural třicátník z Klatovska a poté ještě poničený objekt pomaloval hákovými kříži a polil olejem.

„Jde o bývalého manžela mé dřívější klientky z causy, která je již několik let uzavřena. Domnívám se, že jde o souvislost s důsledným hájením práv klientky,“ řekl Deníku Netrval a dodal: „Naboural nám autem do domu, na omítku namaloval hákové kříže, poškrábal dveře, vyryl do nich iniciály své bývalé manželky a polil zeď olejem. S něčím takovým jsem se nikdy nesetkal, jsem tím šokován.“

Muž podle informací Deníku naboural do domu opakovaně. „Po prvním nárazu mu upadl nárazník. On zacouval zpět a znovu se rozjel. To už mu při nárazu do domu vyletěly airbagy. Vystoupil a odešel do jiné klatovské hospody, kam si pro něj přišli policajti. To bylo před půlnocí,“ popsal událost mladík z nedalekého nonstop baru. Právě tam muž, který úmyslně naboural do Netrvalových dveří, nad ránem skončil. „Přišel asi v půl čtvrté. Pořád říkal, že se těší, až to ten advokát uvidí,“ dodal mladík, podle něhož se zmíněný host svěřil, že příčinou jeho chování je jeho exmanželka.

Poté, co muž z baru odešel, zamířil na náměstí, kde si zřejmě chtěl naklonit městské strážníky. „Za stěrač služebního vozu nám nastrkal celkem šest tisíc korun. Ty jsme mu na státní policii vrátili,“ uvedl zástupce velitele klatovských městských policistů František Kacerovský.

Muž ale neřádil jen v Klatovech, ale i v Dolanech, kde bydlí v pronájmu. „Na vrata nastříkal obrácené hákové kříže. Právě teď to tu šetří policisté,“ řekl Deníku v pondělí dopoledne dolanský starosta Václav Zeman.

„Atentátník“ se zřejmě nevyhne trestnímu stíhání, policie se však k případu zatím nechce vyjadřovat. „Probíhá přípravné trestní řízení, a tak nemohu podat žádné informace,“ vysvětlila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.