Plné ruce práce měli o víkendu na Klatovsku záchranáři s motorkáři a jejich spolujezdci. Vinu na tom nesl i alkohol.

Opilec ujel

Jako opravdu drsný motorkář se zachoval teprve 18letý mladík, který podle dosud zjištěných skutečností nezvládl v Nýrsku motocykl a na rovném úseku silnice havaroval. Po pádu se zranil jak on, tak o rok starší mladík z Prahy, kterého vezl. Přestože spolujezdec utrpěl po nárazu na obrubník zranění, pro která byl následně hospitalizován v nemocnici, motorkář ho zanechal jeho osudu a odjel. „Policistům se však řidiče motocyklu podařilo v krátké době nalézt a byla u něj provedena dechová zkouška. Její výsledek byl pozitivní, přístroj ukázal při dvou po sobě jdoucích měřeních hodnoty přesahující dvě promile alkoholu. Na motocyklu vznikla při dopravní nehodě škoda ve výši 5 000 korun, oba muži naštěstí užili při jízdě na motocyklu ochranných přileb. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení a v dalším prověřování pokračují klatovští policisté,“ informovala Deník policista Martina Zoubková.

Pustil jen jednoho

Plné ruce práce měli lékaři i se 46letým motorkářem z Německa na čtrnáctistovce suzuki, ovšem na rozdíl od předchozího případu to nebyla jeho vina. Doplatil na nepozornost 21letého muže, který se Škodou Pickup vyjížděl z Onoho Světa na hlavní tah Klatovy – Železná Ruda. „Po hlavní silnici jeli tři motorkáři, ale on dal přednost jen prvnímu, další dva zřejmě přehlédl. Druhý z motorkářů do něj narazil a utrpěl těžké zranění, třetí sice o automobil zavadil, ale vyvázl bez vážnější újmy,“ popsala nehodu další policistka Jana Tomková. Zraněného motorkáře převezli zdravotníci na hranice, kde si ho převzali jeho němečtí kolegové.

Zraněna žena

Do třetice musely všechny složky integrovaného záchranného systému v neděli v podvečer vyjíždět na silnici mezi Dehtínem a Kokšínem. „Zasahovali jsme u nehody dvou osobních automobilů a motocyklu. Zranění utrpěla pouze spolujezdkyně na motorce. Ženu převezla k ošetření zdravotnická záchranná služba,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.

Měl 2,5 promile

Kromě motorkářů se do policejních statistik zapsal i jeden z cyklistů. „V sobotu před 22. hodinou spatřili policisté z obvodního oddělení Kolinec v obci Ujčín cyklistu, jak řídí neosvětlené jízdní kolo. Chybějící osvětlení však nebylo jediným problémem, cyklista jel totiž uprostřed vozovky a navíc měl problémy i s udržením směru. Policisté provedli u 35letého muže z Klatov dechovou zkoušku, kdy přístroj ukázal při prvním měření hodnotu 2,49 promile alkoholu, při druhém dokonce hodnotu 2,56 promile alkoholu. Cyklistovi policisté zakázali další jízdu a v současné době pokračují v dalším šetřením tohoto případu,“ popsala událost Zoubková.