Vše se odehrálo letos 29. února. Šink, ač má nyní zákaz řízená motorových vozidel a byl podle svých slov pod vlivem drog, tehdy sedl na svůj motocykl Honda 125 bez registračních značek a jel si koupit cigarety do obchodu v Myslívě. „Když jsem vyšel a sedl na motorku, viděl jsem policejní auto. Tak jsem to otočil a jel na druhou stranu. Oni se rozjeli za mnou, chtěli mě zastavit, já jim ujížděl,“ vypověděl u soudu Šink. Snažil se hlídce ujet po silnici, pak prchal i po loukách. Nakonec pronásledovatelům na chvíli zmizel z očí, když vjel do lesa. Tam ho ale zastavil spadlý strom. Motorku proto „chcípl“, položil na zem a snažil se schovat v podrostu. Zradily ho ale stopy ve sněhu, a tak za chvíli spatřil, jak k němu oba policisté běží. Reagoval tím, že naskočil na stroj a rozjel se proti nim z kopce.

„Myslím, že jel rychlostí tak 30 až 40 km/h. Běžel jsem proti němu,“ popsal soudu jeden z policistů, který Šinka vyzval, ať zastaví, a když nereagoval, tasil zbraň a namířil ji na něj. Motorkář ale nezastavil. K jeho štěstí policista nezmáčkl spoušť, ale volil jiné řešení. „Uskočil jsem. Nic jiného mi nezbývalo, jinak by mě srazil,“ popsal muž zákona. Šink se ale daleko nedostal. Jen o pár metrů dále položil motocykl a dal se na útěk po svých. Proti trénovaným policistům neměl šanci, záhy měl na rukou pouta. „Nechtěl jsem nikoho srazit. Z kopce jsem jel bez motoru, nefunguje mi startér. Jel jsem pomalu,“ tvrdil Šink. Oba policisté se ale shodli, že jsou přesvědčeni, že motor běžel.

Po zadržení Šink odmítl test na drogy. „Věděl jsem, že by byl pozitivní,“ přiznal. Navíc u něj bylo při prohlídce nalezeno 8 gramů pervitinu. „Občas si dám lajnu,“ nezapíral obžalovaný, který byl už jednou soudně trestán. Dostal podmínku za ohrožení pod vlivem návykové látky a za přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Líčení bylo odročeno na konec října, kdy by měl zaznít rozsudek.