Už několik dnů se policisté z Klatovska zabývají konfliktem, po němž skončil v nemocnici mladý muž. Policisté vzhledem k počínajícímu vyšetřování a citlivosti případu zatím nechtějí poskytnout bližší údaje, podle informací Deníku ale vše nasvědčuje tomu, že šlo o nepodařenou výpravu na Romy.

Podle nepotvrzených informací dva mladíci světlé pleti v Nýrsku napadli dva Romy, jejich příbuzné údajně navíc vyhrožovali zabitím. Vše ale viděl malý romský chlapec na kole, který dojel pro posily, a situace se obrátila. Jeden z mladíků dostal ránu dřevěnou tyčí do horní části těla a skončil v rukou lékařů. „Na místo nás přivolala policie. Muž, ročník 1988, byl převezen se zraněním hlavy na chirurgii Klatovské nemocnice,“ uvedla na dotaz Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

„Syn už je z nemocnice doma. Vůbec si nedovedu vysvětlit, co se stalo. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by syn měl nějaké problémy s Romy, rozhodně to není žádný rasista,“ řekla Deníku matka zraněného muže, která zastává na Klatovsku poměrně významný post.

Policie vzhledem k průběhu vyšetřování zatím nechtěla informace Deníku komentovat. „Policie případ šetřila pro podezření ze spáchání přestupku, ale na základě dosavadních zjištění byl překvalifikován na trestný čin,“ uvedla jen Dana Ladmanová z klatovské policie. Vše ale nasvědčuje tomu, že před soudem zřejmě stanou jak oba mladíci, tak i některý z Romů.