Pořádný rozruch způsobil v Horažďovicích mladý kriminálník, který ve čtvrtek na různých místech obtěžoval ženy a dívky procházející městem. Kromě sexuálních návrhů se je snažil i osahávat, a tak některé zástupkyně něžného pohlaví značně vylekal. Naštěstí se podařilo nasadit mu včas pouta, a tak nikomu neublížil.

„Před osmou hodinou ráno 24letý muž v Horažďovicích v několika případech procházející ženy a dívky osahával přes oblečení, zejména na zadních částech těla, a obtěžoval je různými vulgárními i sexuálními návrhy," popsala mladíkovo řádění klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Muž, který byl údajně opilý, vystrašil zejména děvčata mířící do školy. „Jedna dívka, která šla od autobusu sama, přišla opravdu vyděšená. Se svým zážitkem se svěřila nejprve paní učitelce a ihned poté šla vše oznámit na policii," řekla Deníku pracovnice jedné z horažďovických škol.

Mladík, který sice bydlí na Plzni-jihu, ale v Horažďovicích se vyskytuje často a nemá tam právě nejlepší pověst, byl krátce poté zadržen a převezen do policejní cely. „Policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž je podezřelý ze spáchání přečinu výtržnictví. Podle trestního zákoníku tak může být potrestán odnětím svobody až na dvě léta," uvedla Ladmanová.

„Jsem rád, že se policii podařilo podnapilého mladíka brzy zadržet. Na takové chování u nás nejsme zvyklí a nehodláme něco takového tolerovat," řekl k tomu horažďovický starosta Karel Zrůbek.