Emoce provázely soudní líčení s Marianem Gumanem (26) z Klatovska, obžalovaným z pohlavního zneužití 14leté neteře své družky. Jeho příbuzné musel soudce Marek Poláček dokonce uklidňovat.


Rozsudek ani tentokrát nezazněl, a tak mladík zůstává ve vazbě, kde skončil proto, že se nedostavoval k soudním líčením.
U prvního líčení Guman přiznal, že měl s dívkou sex. „Lucii jsem poznal loni v Mileticích, kde byla na prázdninách u své tety. Když ta byla jednou pryč, tak Lucie za mnou přišla do pokoje a provokovala mě. Lehla si na postel a onanovala se svíčkou. Pak přišla ke mně a sahala mi do poklopce. Říkal jsem jí, že bude průser, ale ona tvrdila, že už není panna, takže do toho nikomu nic není,“ tvrdil v březnu u soudu Guman.


U posledního líčení vypovídala i Lucie, kterou sem přivezli z Dětského domova v Tachově, jehož je chovankou. Dívenka, která vypadá starší než na současných 15 let a která přijela ve velmi krátké minisukni, byla slyšena s vyloučením obžalovaného i veřejnosti. Podle soudce Poláčka ale potvrdila to, co už vloni vypověděla na policii, tedy že s Marianem měla o prázdninách sex celkem čtyřikrát. Poprvé proto, že byla panna a chtěla to zkusit, a poté proto, že se jí to líbilo. „To není pravda. Bylo to jen jednou a navíc jsem si vzpomněl, že to bylo vloni až v říjnu, když už jí bylo patnáct,“ reagoval na její slova Guman. „To je pravda,“ začali pokřikovat jeho příbuzní, až je musel uklidnit soudce pohrůžkou, že je nechá vyvést nebo jim uloží pokutu. Ti však v prosazování své pravdy pokračovali i na chodbě. „To, co ona říká, jsou samé lži. Jestli to napíšete, budeme vás žalovat,“ vyhrožovali redaktorovi Deníku.


Líčení bylo odročeno na červenec, kdy by měly být vyslechnuty teta a babička dívenky, které se líčením vyhýbají, a soud by měl mít také k dispozici rozsudek krajského soudu, jenž rozhoduje v dalším Gumanově případu. Tomu za pohlavní zneužívání hrozí až osmileté vězení.