Úvěry sjednané pod falešnými jmény, ale i krádeže v obchodě či v nočním baru. To je jen stručný výčet aktivit 25letého mladíka z vesničky nedaleko Klatov, který v posledních dnech zaměstnává policisty z Klatovska.

„Muž byl obviněn z přečinů pojistného podvodu, úvěrového podvodu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť od června do srpna letošního roku v deseti případech v různých prodejnách na Klatovsku a Domažlicku požádal prostřednictvím smluvních partnerů o poskytnutí úvěrů. Při uzavírání úvěrových smluv se vydával za jiné osoby a předkládal občanské průkazy jiných mužů, uváděl smyšlené zaměstnavatele i výši příjmů. Na základě těchto údajů byl v pěti případech poskytnut úvěr na nákup spotřebního zboží a osobního motorového vozidla VW Passat. Poskytnuté úvěry nejsou řádně spláceny,“ popsala řádění podvodníka klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová a dodala, že v dalším případě, kdy se opět vydával za jinou osobu, sjednal a uzavřel s pojišťovací společností smlouvu na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a tuto smlouvu i podepsal. „Částka nebyla do současné doby uhrazena. Pachatel způsobil škodu ve výši 214 154 Kč. Policií bylo dále zjištěno, že ve třech případech řídil motorové vozidlo, i když má podle rozsudku Okresního soudu v Klatovech zakázáno řízení motorových vozidel od měsíce března 2010 na dobu 18 měsíců,“ doplnila Ladmanová.

Tím však výčet mladíkových konfliktů se zákonem nekončí. V uplynulých dnech se hned dvakrát pokusil ukrást zboží v obchodním domě v Klatovech. V obou případech byl ale přistižen pracovníkem ostrahy. Na místo přijela policejní hlídka a muž byl převezen na obvodní oddělení Klatovy. Zde policisté zjistili, že zlodějíček byl za krádeže odsouzen i v uplynulých třech letech, a tak ho přes nevysokou škodu čeká za krádeže další soud. Ve výčtu jeho zlodějen figuruje i kolo, které odcizil v kůlně na Klatovsku. Vše poberta završil tím, že v Klatovech na chodbě baru vytrhl muži z Domažlicka z ruky peněženku, ve které byla finanční hotovost a osobní doklady, a poté utekl. Okradený ale odcizení peněženky oznámil na obvodní oddělení a policisté za pouhých šestnáct minut zloděje zadrželi. Přiznal jim, že peněženku včetně peněz vyhodil v parku do křoví, kde ji muži zákona skutečně nalezli.

Muž, který je tedy kromě výše uvedených trestných činů podezřelý i ze spáchání přečinů krádeže, je vyšetřován na svobodě.