Když se vloni vydala 14letá dívka z Klatovska na dětský den, těžko mohla tušit, že zde pozná o 12 let staršího Štefana Selského z vesničky Žďár nedaleko Plánice. Stalo se, zamilovali se do sebe a jejich láska jim oběma změnila život. Ovšem nikoli k lepšímu. Poté, co vyšlo najevo, že spolu měli sex, skončila dívka v ústavu a její milý putoval tento týden před klatovský soud.

„Byl jsem na dětském dnu s koněm. Ona mi tam řekla, že by se mnou chtěla chodit. Ten den jsme se ale jen líbali, i když mi řekla, že už měla pohlavní styk,“ vzpomínal na osudové setkání před soudem Selský. S dívenkou poté udržoval kontakt a když mu vloni v září zavolala, že má problémy a chce se s ním sejít, neváhal. „Ten den jsem utekla z domova. Štěpán přijel autem, se kterým jsme nakonec zaparkovali na louce. Líbali jsme se a osahávali. Já jsem mu nabídla, že se pomilujeme, a sama jsem se svlékla,“ přiznala školačka, která sice ještě nemá občanku, ale není žádné neviňátko. Ještě před Selským měla sex s dalšími třemi mladíky. Vždy to bylo z její iniciativy, o panenství přišla už ve třinácti.

Navíc měla i další problémy. Když se se stejně starými spolužačkami opila „zelenou“, demolovala byt a napadla svou babičku. Se Selským navíc poznala i drogy, které jí život ještě více zkomplikovaly. Po vykouření cigarety s marihuanou se dokonce pořezala nožem na krku a musela se léčit v nemocnici. Vloni v říjnu nakonec skončila v diagnostickém ústavu, odkud po dvou měsících putovala do dětského domova.

„Věděl jsem, kolik jí je a že bych to neměl dělat. Svého činu lituji, kdyby to šlo, vrátil bych to,“ sypal si před soudem hlavu popelem Selský. Senát v čele s Jaromírem Veselým ho potrestal čtrnácti měsíci s podmíněným odkladem na jeden a půl roku. Rozsudek je pravomocný.