Podle informací Deníku nejde o první případ, kdy z tohoto bytu v centru města zmizely drahé věci.

„Koncem měsíce srpna letošního roku v bytě v Klatovech odcizili pachatelé v době nepřítomnosti majitele různé obrazy, vázu, jídelní porcelánovou soupravu, stříbrný tác, televizor zn. Samsung, DVD přehrávač a přenosný počítač. Majiteli vznikla škoda téměř 1 511 500 Kč,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Policejní vyšetřování odhalilo, že by krádež měli mít na svědomí dva muži. Jeden z nich již byl dokonce vyšetřovatelem obviněn. Vyšetřován je však na svobodě. „V úterý byl zadržen podezřelý 21letý muž z Klatov a byl převezen do policejní cely. Ve čtvrtek převzal usnesení o zahájení trestního stíhání a byl obviněn z přečinu krádeže,“ uvedla Ladmanová a dodala, že dále policisté zjistili, že jiný muž z Klatovska zakoupil tři obrazy, které byly z bytu odcizeny. Díla dále prodal neznámým osobám.

Podle informací Deníku je okradeným starší Klatovan, který v minulosti zastával dokonce významný post na tamní radnici. Není to poprvé, co se stal obětí zlodějů. Již v minulosti ho okradli mladší muži, s nimiž se předtím seznámil.