Jejich oběťmi se stali rodiče, kolegyně z práce i důchodce, kterému původně přislíbili pomoc.

„Ve zkráceném přípravném řízení šetří policisté na obvodním oddělení Klatovy deset případů a dvěma mužům ve věku 19 let z Klatov bylo rozšířeno sdělení podezření z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku formou spolupachatelství,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Řádění povedené dvojice začalo už vloni, kdy jeden z mladíků pracoval v baru v Klatovech jako obsluha a v listopadu a prosinci odcizil zaměstnankyni opakovaně platební kartu a pomocí nalezeného PIN kódu několikrát neoprávněné vybral peníze z bankomatů.

V únoru vnikli oba muži společně v Klatovech do uzamčené garáže a odjeli osobním automobilem renault, s nímž jezdili po kraji. Výlety jim skončily u obce Otín, kde havarovali. Škoda činí 70 000 Kč. „Druhý mladík odcizil z bytu rodičů fotoaparát a kameru. Dále neoprávněně vnikl do jejich bytu, i když měl vysloven zákaz zde pobývat v době jejich nepřítomnosti, a z bundy odcizil finanční hotovost,“ uvedla Ladmanová.

Zahanbit v cynismu se nenechal ani mladíkův kumpán, který byl v blízkosti klatovského autobusového nádraží požádám seniorem, aby mu pomohl s výběrem peněz z bankomatu. Ochotně souhlasil a provedli společně výběr, ale po chvíli důchodci platební karta i peníze spadly na zem a toho poberta využil. Sebral 3 000 Kč i kartu a utekl. Pomocí této karty provedl ještě dva výběry z bankomatů v Klatovech.

Na svědomí má dvojice i vloupání do domu na Tachovsku a do dvou chat v zahrádkářské kolonii v Klatovech.