Klatovská policie odvedla výbornou práci a již po několika hodinách je oba zadržela. „Klatovští kriminalisté se mohli v tomto případu opřít o svědecké výpovědi, kdy svědci uváděli, že z místa přepadení dvě osoby odjely osobním vozidlem, které popsali a dodali také popis pachatelů. Vzhledem k tomu, že klatovští kriminalisté mají dokonalou místní znalost, tak věděli, o koho jde a velmi rychle se dostali k pachatelům. Jde o muže ve věku 21 a 24 let z Klatovska,“ řekla Deníku krajská policejní mluvčí Hana Jehlíková.

Mladíci, kteří mají za sebou drobné kriminální delikty a policistům tak nejsou neznámí, se podle informací Deníku předem domluvili, jak si při přepadení rozdělí role. Na ženu si počíhali v prostoru podchodu pod železniční trati mezi ulicemi Čechova a Nádražní okolo půl sedmé ráno. Tam se jeden z nich se seniorkou přetahoval o kabelku a chtěl ji připravit i o hodinky a náušnice. I přes agresivní chování se mu nakonec podařilo vzít jí jen hodinky v hodnotě pět set korun. Zbytek svého majetku žena ubránila, ale skončila v péči lékařů. „Žena, ročník 1948, byla se zraněním hrudníku převezena na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Oba mladíci jsou stíháni pro zločin loupeže spáchaný ve spolupachatelství a hrozí jim tak až desetileté nepodmíněné tresty. Vyšetřováni jsou na svobodě.
Jejich rychlé vypátrání by mělo pomoci uklidnit zjitřenou atmosféru v Klatovech, kde v posledních týdnech nejde o první případ, kdy se někdo pokusil starší ženu na ulici připravit o kabelku.