Kámen, střešní taška či mýdlo. I takové věci spatřili zákazníci poté, co obdrželi balíček, ve kterém mělo být zboží, jež si objednali na internetu.

„Stalo se mi to hned poprvé, co jsem si něco přes internet objednával. Když jsem to rozbalil, uvnitř bylo mýdlo s jelenem. Naštěstí šlo o pár stovek, takže jsem to ani nehlásil, nemám chuť jít kvůli výslechu třikrát na policii. Ale od té doby jsem si přes internet už nic neobjednal. Nepřesvědčilo mě ani to, že někteří známí takto nakupují často a nikdy neměli žádný problém,“ řekl Deníku pod podmínkou zachování identity muž z Klatovska.

Není sám, kdo naletěl, rostoucí zájem o nákupy přes internet láká i mnohé podvodníky, z nichž někteří cestují po celé republice, aby za sebou zametli stopy. Patří mezi ně i 26letý muž z Prahy, kterého před několika dny zadrželi policisté. Zatím mu prokázali, že během půl roku celkem ve třinácti případech podvedl dvanáct osob z různých míst v republice a v jednom případě i v cizině. Jeden podvod podle zjištění Deníku spáchal i z klatovské internetové kavárny. „Prostřednictvím internetu na různých inzertních portálech nabízel pod několika smyšlenými jmény zboží, např. přenosné počítače, mobilní telefon, herní zařízení i s příslušenstvím a televizor. Podvodník po uhrazení finančních částek na uvedený účet poškozeným osobám věci nezaslal, nebo poslal v balíku stavební materiál nebo papír,“ popsala podvodníkovy praktiky klatovská policistka Dana Ladmanová. Ani to muži ale nestačilo a v šesti případech naopak sám odebral zboží, když zfalšoval doklad o zaplacení. Celková škoda činí 57 480 Kč. „Muž byl obviněn z pokračujícího přečinu podvodu a následně byl propuštěn na svobodu,“ dodala Ladmanová.