Dva klatovští městští strážníci skončili v rukou lékařů poté, co se dostali do konfliktu se skupinou Vietnamců rušících noční klid.

Tříčlenná hlídka byla v noci ze soboty na neděli přivolána do domu ve Voříškově ulic, aby umravnila Asiaty, kteří dělali v bytě velký hluk a vyhrávali tak, že hudba byla slyšet až před dům. Když se strážníci snažili zjednat pořádek, vyšel z bytu muž a opakovaně začal zvonit na ženu, jež rušení nočního klidu oznámila, a poté ještě bušil na její dveře. Když byl napomenut, aby toho nechal, napadl muže v uniformě. Strážníkovi přispěchal na pomoc jeden z jeho kolegů. „Společně útočníka zadrželi. Muž kladl aktivní odpor, museli použít chvaty a hmaty. Když mu chtěli nasadit pouta, bránilo jim v tom asi deset osob. Hlídka proto muže odvedla, ale asi patnáct osob je následovalo a snažilo se jim v tom zabránit. Když muži přesto nasadili pouta, dostal jeden z našich strážníků od jedné z osob úder do hlavy. Vzhledem k situaci jsme pak na místo přivolali hlídku Policie ČR," popsal dění velitel klatovských městských strážníků František Kacerovský a dodal, že oba jeho podřízení sice museli být ošetřeni, ale nejsou v pracovní neschopnosti.

Státní policisté nyní řeší, zda se některý z cizinců nedopustil trestného činu. „Zákrokem městských policistů a všemi jeho okolnostmi se zabýváme, žádná právní kvalifikace ale zatím nebyla stanovena," upozornila Dana Ladmanová z klatovské policie. Pokud by se některý z agresorů dopustil násilí proti úřední osobě, hrozily by mu až čtyři roky vězení.