Případ začal soud projednávat ve čtvrtek. Muži jsou obžalovaní mj. z pohlavního zneužití a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státní zástupce navrhl oběma trest ve výši osmi let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Podle obžaloby měl D. P. v roce 2018 donutit tehdy čtrnáctiletou dceru svých známých, aby souložila s jeho kamarádem P. Z.. Ten se s dívkou začal intimně stýkat i přesto, že věděl, kolik jí je let. „Opakovaně s ním vykonávala pohlavní styk. Jako odměnu za to zpravidla dostávala různé finanční částky ve výši kolem 1500 korun, mobilní telefony, oblečení a další,“ uvedl státní zástupce s tím, že s dívkou měl následně souložit i D. P., ale bezúplatně.

David Esperanza u klatovského soudu.
Sousedy si zotročil a bil je. Soud ho poslal za mříže

P. Z. měl rovněž dle obžaloby nutit dvě nezletilé dívky k lesbickému sexu. „Za účelem sexuálního uspokojení přemluvil poškozené, aby si navzájem sahaly na přirození, dráždily se na intimních místech a líbaly se. Přičemž je měl po celou tuto dobu sledovat,“ stojí v obžalobě. Oba muži měli také několikrát mladistvým poskytnout pervitin.

Nevinni, řekli

Muži před senátem svou vinu popřeli. „Necítím se být vinný a celé to považuji za komplot,“ prohlásil u soudu P. Z. Oba poté oznámili, že využijí svého práva a nebudou vypovídat.

Róbert M. u Krajského soudu Plzeň. Obžalovaný Miroslav B. se nedostavil
Soud má problém posadit zloděje drahých starožitností na lavici obžalovaných

Soudce Jan Hostaš proto přečetl výpověď P. Z. z vazebního zasedání v listopadu 2021. „Chci jen vypovědět, že s tímto obviněním nemám nic společného. Byl jsem jediný v té rodině, kterému šlo o dobro těch holek. Policie by se měla spíše zabývat tím, co se v té rodině opravdu děje. Protože tam se dějí šílené věci,“ četl soudce.

P. Z. nestojí před soudem poprvé. V minulosti byl souzen pro vydírání podnikatele. Obvinění ale byl nakonec zproštěn a stát mu přiznal za nezákonnou vazbu a stíhání odškodnění.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechem poškozených a svědků.