Matka miminka, které kousl pes do hlavy, před soud nepůjde. Policie ji sice začala trestně stíhat, ale státní zastupitelství stíhání zastavilo s tím, že žena je již dostatečně potrestaná.

Neštěstí se stalo 8. února v rodině, která má na Horažďovicku chovatelskou stanici československých vlčáků. Fena, která byla tehdy po štěňatech, skočila do postýlky třítýdenní holčičky a stiskla jí hlavičku, zřejmě ve snaze přenést ji jako štěně do svého pelechu. Jenže křehká hlavička kousnutí nevydržela a miminko muselo být převezeno do Klatovské nemocnice, odkud bylo následně letecky transportováno do Fakultní nemocnice v Plzni, kde se podrobilo operaci. Propuštěno do domácího ošetřování bylo po dvanácti dnech. Zda bude mít následky, zatím nikdo říci nedokáže. „Bylo to dílo okamžiku, ale byla to prostě moje vina," přiznala Deníku 37letá žena, kterou byla v dubnu policií obviněna z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což jí hrozil až dvouletý nepodmíněný trest. Dozorový orgán to ale viděl jinak. „Státní zástupce po prostudování spisového materiálu dospěl k názoru, že v této věci jsou dány podmínky pro její odložení," potvrdila Deníku klatovská okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová. Vysvětlila to tím, že matka dítěte sice na jedné straně pochybila, ale na druhé straně šlo o nevědomou nedbalost, navíc má snahu uhradit náklady léčení a chová se vzorně. A především už byla dostatečně potrestána tím, co se stalo.

Další případ šetří

Podobný případ se koncem dubna stal v jednom z klatovských bytů při oslavě. „Německý ovčák se tam schoval pod stůl, kam za ním vlezla malá holčička. A on ji kousl do hlavy," uvedla tehdy krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová. „Tento případ i nadále šetříme. Čekáme na znalecké posudky," řekla Deníku v úterý Dana Ladmanová z klatovské policie