Peníze dle obžaloby Karsten M. zasílal na účet Kaderové i Kusíka. V době od 1. 12. 2014 do 17. 2. 2015 zaslal ženě 46 500 Kč, od 18. 6. do 16. 2 2017 celkem 2 861 099 Kč. Mladíkovi od 2. 3. 2015 do 4. 3. 2016 celkem 814 490 Kč a od 5. 10. do 7. 4. 2017 pak dalších 518 000 Kč.

Kaderová se s Karstenem M. seznámila v klatovském klubu a udržovali spolu přátelský i milostný vztah, který trval do února 2015. „Já jsem se chtěla stýkat jen zhruba jednou za 14 dní, ale on jezdil více a mně se to nelíbilo. Nechtěla jsem s ním vztah,“ vypověděla Kaderová u soudu.

Peníze, které jí muž zasílal na účet, měla využít mimo jiné na insolvenci, peníze však utratila pro své potřeby. Svědek i Karsten M. u soudu vypověděli, že si jezdila na drahé dovolené. Na účet jí chodily mnohdy vysoké částky. „To byly peníze pro syna. Vždy mi řekl, že přijdou, že je chce vybrat,“ uvedla Kaderová.

To potvrdil u soudu i Kusík, kterého s poškozeným seznámila matka. Snažil se vše vzít na sebe. „Doznávám se ke všemu. Byla to hloupost. Pro mě bylo zhruba 3,5 milionu korun,“ řekl Kusík, který chtěl peníze například na založení firmy, která nikdy nevznikla, kupoval si drahá auta a užíval si. Peníze z Karstena M. tahal, i když se Němec s jeho matkou rozešel. Karsten M. u soudu uvedl, že byl ze strany příbuzenské dvojice pod tlakem. „Peníze po mně chtěla Kaderová i Kusík. Ptala se mě, jestli jí můžu pomoci půjčkou. Vyvíjeli na mě nátlak. Říkali, že když jim nic nedám, tak od nich nic neuvidím. Tak jsem jim vždy peníze poslal, nedovedl jsem je odmítnout,“ vypovídal muž.

Soudce Jan Kasal uznal matku i syna vinnými. „V obou případech jde o výchovný trest na spodní hranici,“ sdělil Kasal.

Kaderová dostala dva roky odnětí svobody s podmínkou na dobu tří let, Kusík tři roky s podmínkou na čtyři roky, jelikož u něj jde o souhrnný trest za předešlý trestný čin zpronevěry.

Oba musí uhradit částky, o které Karstena M. připravili. Rozsudek není pravomocný.