V pondělí ráno našla jednoho z jeho účastníků jeho matka mrtvého ve stodole. Muž měl podle informací Deníku rozbitou hlavu. Zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo má jeho smrt někdo na svědomí, není zatím známo.


„Našla ho jeho máma, která se prý po tom zhroutila. Povídá se, že buď spadl z vodru (patro ve stodole – pozn. aut.), nebo ho někdo praštil a odtáhl do stodoly. Myslíme si, že se to mohlo stát při masopustu, kdy se tu hodně lidí opravdu pořádně opilo,“ řekl Deníku jeden z obyvatel Chudenic.

„Na místo byl přivolán náš lékař, který u muže, ročník 1968, konstatoval smrt. Protože nemohl vyloučit cizí zavinění, byla informována policie,“ řekla Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Přestože policisté byli na místě od pondělního rána, ještě v pondělí odpoledne nebyli schopni jednoznačně říci, zda jde o vraždu, nebo nešťastnou náhodu. „V tuto chvíli vám nemohu říci nic konkrétního, zatím nemůžeme vyloučit žádnou verzi,“ uvedl šéf klatovských kriminalistů a vyšetřovatelů Antonín Šmíd. Otázku, co bylo příčinou smrti, tak zřejmě zodpoví až soudní lékaři při pitvě.

Podle informací Deníku nejde o první tragédii v rodině, před lety se totiž zastřelil otec muže, který byl v pondělí nalezen mrtvý ve stodole.