Seniory se podařilo najít až druhý den při rozsáhlé pátrací akci. Chladnou noc strávili v útrobách svého auta, a tak z dobrodružství vyvázli bez vážnější újmy na zdraví. Měli jen hlad a žízeň.


Podle informací Deníku jeli manželé ve věku 79 a 84 let na návštěvu na Hartmanicko. V pondělí okolo půl páté odpoledne ale známým volali, že uvízli někde na cestě v lese. Od té doby se neozvali, a když nedorazili do 21 hodin, zalarmovali jejich známí policisty. „Podle našich informací se měli ztratit v oblasti Srní, Rejštejn. Ještě v noci se uskutečnila pátrací akce, která ale byla neúspěšná. V úterý se proto konala rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojil i policejní vrtulník,“ uvedl policejní mluvčí Josef Aubrecht.

„Právě díky vrtulníku se podařilo ztracený pár objevit. Když ho manželé slyšeli, tak začali hlasitě troubit, což zaslechl lesník,“ řekl Deníku klatovský okresní policejní šéf Jan Myslivec.

Krátce poté už cizince objevili pracovníci Informační a strážní služby Národního parku Šumava spolu s policisty.
„Uvízli s vozem na pařezu ve svahu Pěkného potoka za Hartmanicemi. Pro pomoc by museli jít zhruba osm kilometrů ve velmi náročném terénu, což by ve svém věku nedokázali, proto na místě strávili noc. Byli v autě přikryti dekami, které měli pro své psy, s sebou měli jen jednu malou láhev vody. I přesto na tom byli fyzicky dobře, potřebovali jen pití a jídlo,“ řekl Deníku šéf strážců NP Šumava Petr Šrail.