Jsou podezřelí, že se neoprávněně obohatili na úkor obce. Kocurová ale nařčení jednoznačně odmítá, podle ní je udání součástí předvolebního boje v této šumavské vesničce.

V Čachrově se zastupitelstvo rozpadlo koncem loňského roku. Starostka, která prodělala závažné onemocnění, rezignovala na svoji funkci a poté odstoupili čtyři členové zastupitelstva. To tak přestalo být usnášeníschopné. Nemohl být schválen ani rozpočet obce a Čachrov se ocitl v rozpočtovém provizoriu. Do voleb byla vedením obce pověřena právě Kocurová, jejím zástupcem je Karel Randák, jenž v obci kdysi také býval starostou. Oba teď ale prověřuje policie. Podle informací Deníku na ně přišlo udání, že měli jako pověření představitelé obce neoprávněně pobírat odměny, na něž neměli mít právo. Obec tak měli poškodit o zhruba 30 tisíc korun.

Kocurová ale to, že by se ona či Randák obohatili na úkor obce, v rozhovoru pro Deník jednoznačně odmítla. „Je to pro mě nová informace, policie se na nás ještě neobrátila. Ale každopádně nic takového není žádná pravda, postupovali jsme v souladu se zákonem,“ řekla Kocurová, podle níž je udání nejspíše součástí předvolebního boje. Není totiž první. „V posledních dvou letech bylo na nás podáno hodně udání na ministerstvo vnitra, které u nás vloni na podzim udělalo kontrolu. Neshledali nic závažného a to, co shledali, jsme napravili. To myslím hovoří za vše,“ dodala Kocurová.

Policejní šetření je na samém začátku, proto je policie ve svých vyjádřeních opatrná. „Policisté přijali oznámení týkající se obce na Klatovsku. Případ byl předán službě kriminální policie a vyšetřování, policistům na oddělení hospodářské kriminality, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že vzhledem k tomu, že probíhá přípravné trestní řízení, nelze podat další informace.

Mimořádné obecní volby se budou v Čachrově konat již v sobotu 20. května. Kocurová do nich nekandiduje, Randák ano. Na jedné z kandidátek je i muž, jenž podle informací Deníku stojí za obviněním Kocurové a Randáka z toho, že se měli neoprávněně obohatit.

Ilustrační foto.
Bezdomovec s titulem močil, kde se dalo. Před lidmi