„Ve zkráceném přípravném řízení převzal osmačtyřicetiletý cizinec záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinů neoprávněného užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Muž se po příjezdu na Kašperskohorsko opil, pak si chtěl zřejmě, notně posilněn alkoholem, vyjet na výlet, a tak vzal cizí auto bez svolení majitele. Už mu ho ale nevrátil. „V úterý v době od 6 do 8.30 hodin užil k jízdě vozidlo značky Suzuki Samurai bez souhlasu majitele. Jel směrem od Srní na Čeňkovu Pilu, kde přibližně 200 metrů za Čeňkovou Pilou vozidlo otočil a vracel se zpět. V obci s vozidlem havaroval a poškodil most,“ sdělila Ladmanová s tím, že policisté muži naměřili 2,76 a opakovaně 2,81 promile alkoholu.

Dále policisté zjistili, že muž má podle trestního příkazu Okresního soudu Svitavy od prosince 2019 uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na dva roky.

Muž toho tak má na svědomí poměrně hodně – zmocnil se cizího motorového vozidla v úmyslu jej přechodně užívat, byl pod vlivem alkoholu a při řízení mohl ohrozit život nebo zdraví osob, způsobil dopravní nehodu, a navíc vykonával činnost, kterou měl soudem zakázanou. Ve středu putoval ve zrychleném řízení před soud, odkud odešel s dalším zákazem řízení na dva roky a peněžitým trestem.