Drama se odehrálo na Silvestra ve večerních hodinách v jednom bytovém domě v Sušici.

„Muž pod vlivem alkoholu ve společné kuchyni slovně a fyzicky napadl druhého muže. Chytil ho za krka z látkového pouzdra, které měl pod bundou na zádech, vytáhl mačetu. Zbraň pak držel v napřažené ruce, když v tu chvíli mu další ze zúčastněných zezadu zkroutil ruku, mačetu mu vytrhl a odhodil,“ popsala incident mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Adéle Janů. Doplnila, že poté se muži spolu prali na chodbě. Mezitím se napadený uzamkl v bytě. Pachatel se snažil do bytu dostat a následně hlavou a pěstmi bouchal do vstupních dveří takovým způsobem, že je zdemoloval. Dovnitř se ale nedostal.

„Pachatel spáchal přečin porušování domovní svobody a byl odsouzen k trestu obecně prospěšných prací v trvání 200 hodin,“ sdělila Janů. Doplnila, že mačetu i s černým nylonovým pouzdrem právě na základě rozsudku Okresního soudu v Klatovech převzal ÚZSVM. Vzhledem k tomu, že mačeta byla značně opotřebovaná, zkorodovaná a s vylámaným ostřím, čímž ztratila své funkční vlastnosti, byla předána specializované firmě k likvidaci.

Věci z trestné činnosti propadají státu poměrně často, nedávno takto klatovské pracovišti ÚZSVM získalo šroubovák a látkové rukavice, které používal muž z Domažlicka při vloupáních do objektů na Klatovsku. Trest propadnutí věci se v tomto případě týkal též částky ve výši 45 000 Kč. „Ta byla převedena na zvláštní účet ministerstva spravedlnosti pro odškodnění obětí trestných činů,“ uvedla Janů.

Mažoretky Ametyst Nýrsko na MS v Praze.
Ze světového poháru přivezly dvě stříbra