Jedenadvacetiletý a čtyřiadvacetiletý muž z Klatov už převzali usnesení o zahájení trestního stíhání za zvlášť závažný zločin loupeže formou spolupachatelství, za který mohou u soudu „vyfasovat” až deset let za mřížemi.

„Ve čtvrtek 15. prosince muži společně v 17.05 hodin v Klatovech vstoupili do prodejny s tabákovými výrobky a tisku. Byli maskováni černými kuklami. Mladší muž požadoval na prodavačce finanční hotovost. Prodavačka však do ruky vzala silný kabel a začala na muže křičet. Pachatelé pak z místa utekli,” popsala přepadení policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Pátrání po lupičích bylo úspěšné. Prvního dopadli krátce po 19. hodině, chvíli potom skončil na policejní služebně i druhý. Mladší lupič už přitom jednu loupež „na krku” má. „Dne 28. července v 6.10 hodin společně s dalším pachatelem v Klatovech v Nádražní ulici přepadli ženu. Policisté je zadrželi ještě týž den před devátou hodinou dopoledne,” upřesnila Ladmanová. Na mladšího lupiče uvalil v pátek klatovský soud vazbu.

Obětem přepadení policie doporučuje, aby se nebránily. „Policisté nedoporučují občanům, aby při loupežných přepadeních fyzicky útočili proti pachatelům. Mnohdy jsou pachatelé ozbrojeni a při těchto vyhrocených okolnostech mohou zbraň použít. Nezapomeňte, že nejdůležitější hodnotou je život člověka, zdraví, pak až majetek,” varuje Ladmanová.